Policja i sport

Pierwsze wojewódzkie zawody w siatkówce plażowej

14 września 2017 roku w Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria w Parku Zielona w Dąbrowie Górniczej odbyły się I Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Piłce Siatkowej Plażowej. Zawody zorganizował i przeprowadził Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach. W turnieju uczestniczyło 12 drużyn reprezentujących jednostki terenowe policji województwa śląskiego oraz CBŚP Zarząd w Katowicach.

Rozgrywki przeprowadzono w 4 grupach, systemem „każdy z każdym”. Do turnieju finałowego zakwalifikowały się 4 najlepsze drużyny. Dalsza część rywalizacji prowadzona była systemem pucharowym, a oto jej wyniki:

Półfinały:

SPAP Katowice - KMP Dąbrowa Górnicza 2 : 0
KPP Będzin- OPP Katowice 0 : 2

Finały:

Mecz o III miejsce:
KPP Będzin - SPAP Katowice 2 : 1

Mecz o I miejsce:
KMP Dąbrowa Górnicza - OPP Katowice 0 : 2

Klasyfikacja końcowa wyglądała więc następująco:

I miejsce – drużyna OPP w Katowicach w składzie: st.sierż Bartosz Dzierżanowski i sierż Marcin Bednarczyk
II miejsce – drużyna KMP w Dąbrowie Górniczej w składzie: sierż.szt. Marek Mrówka i st.sierż. Łukasz Capiga
III miejsce – drużyna KPP w Będzinie w składzie: st.post. Sebastian Osiński i st.sierż. Tomasz Otręba )

Najlepszym zawodnikiem Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Piłce Siatkowej Plażowej został st.sierż Bartosz Dzierżanowski z OPP w Katowicach.

Dyplomy i medale zwycięskim drużynom w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach wręczyli Naczelnik Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach mł.insp Joanna
Świec-Rajca, Zastępca Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak, Zastępca Naczelnika Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach nadkom. Paweł Komenda wraz z Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Dąbrowie Górniczej nadkom. Rafałem Stańko.

Statuetkę dla najlepszego zawodnika Mistrzostw wręczył Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjanów Województwa Śląskiego asp.szt Mariusz Śmiałkowski wraz
z Wiceprzewodniczącym Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Dąbrowie Górniczej mł.asp. Rafałem Gwiazdą. Nagrodę specjalną otrzymała policjantka z KMP w Sosnowcu - mł.asp. Anna Doniec.

Dziękujemy za sportową rywalizację, a zwycięzcom gratulujemy sukcesu.

Powrót na górę strony