Funkcjonariusze Śląskiej Policji, którzy ponieśli śmierć w służbie

ASPIRANT KĘDZIERSKI MICHAŁ

26.09.1978 - 04.05.2021

Służbę w Policji rozpoczął 30 grudnia 2011  r., na stanowisku kursanta wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Ukończył szkolenie zawodowe podstawowe w Szkole  Policji w Katowicach.

Następnie pełnił służbę jako policjant zespołu patrolowego komisariatu policji w Kuźni Raciborskiej.
Od 15 października 2014 r., referent zespołu patrolowo-interwencyjnego wydziału prewencji KPP w Raciborzu.
Następnie od 16 czerwca 2017 r., referent wydziału kryminalnego Raciborskiej Komendy.
Od 1 czerwca 2019 r., detektyw zespołu operacyjno-rozpoznawczego wydziału kryminalnego KPP w Raciborzu.

Od 1 września 2020 r., pełnił służbę w zespole patrolowo-interwencyjnym wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Zdjęcie w kolorze czarnym i białym przedstawiające zmarłego policjanta

4 maja 2021 r., około godziny 8.00 rano policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani na interwencję w okolicę stacji benzynowej, gdzie według zgłoszenia, przebrany za policjanta mężczyzna prawdopodobnie jest pijany lub pod wpływem innych środków odurzających i może poruszać się samochodem marki renault. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce, jednak mężczyzna przemieścił się samochodem i policjanci zatrzymali go na ulicy Chełmońskiego.

Podczas interwencji mężczyzna wyciągnął broń i oddał strzały w kierunku policjanta. Jego kolega z patrolu użył broni wobec napastnika, który został postrzelony w udo, obezwładniony i zatrzymany.

Postrzelonego Michała Kędzierskiego pomimo prowadzonej reanimacji, najpierw przez kolegę z patrolu, potem kolejnych policjantów, którzy pojawili się na miejscu, a następnie medyków nie udało się uratować.
Zginął na służbie w wieku 43 lat.

 

Powrót na górę strony