Funkcjonariusze Śląskiej Policji, którzy ponieśli śmierć w służbie

STARSZY POSTERUNKOWY TREJTA TOMASZ

03.04.1985 - 21.11.2013

SŁUŻBĘ W POLICJI ROZPOCZĄŁ 17 LIPCA 2012  R. NA STANOWISKU KURSANTA OGNIWA PATROLOWO-INTERWENCYJNEGO KOMISARIATU POLICJI W KŁOMNICACH KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI W CZĘSTOCHOWIE. UKOŃCZYŁ SZKOLENIE ZAWODOWE  PODSTAWOWE W SZKOLE  POLICJI W KATOWICACH.

NASTĘPNIE PEŁNIŁ OBOWIĄZKI POLICJANTA SAMODZIELNEGO PODODDZIAŁU PREWENCJI  POLICJI W CZĘSTOCHOWIE.

OD 1 PAŹDZIERNIKA 2013 R. POLICJANT ZESPOŁU PATROLOWO-INTERWENCYJNEGO OGNIWA PREWENCJI  KOMISARIATU  POLICJI W KŁOMNICACH. BYŁ POLICJANTEM W SŁUŻBIE   PRZYGOTOWAWCZEJ.

21 LISTOPADA 2013 R. PEŁNIŁ SŁUŻBĘ W PATROLU ZMOTORYZOWANYM WRAZ Z DRUGIM FUNKCJONARIUSZEM. OKOŁO GODZ. 12.25 POLICJANCI OCZEKIWALI NA WJAZD NA SKRZYŻOWANIE DROGI KRAJOWEJ  DK-1 Z DROGĄ DO MIEJSCOWOŚCI GRABOWA.

W STOJĄCY, PRAWIDŁOWO OZNAKOWANY RADIOWÓZ MARKI FIAT PALIO WEEKEND UDERZYŁ VOLKSWAGEN PASSAT, KTÓRY JECHAŁ Z NADMIERNĄ PRĘDKOŚCIĄ LEWYM PASEM W KIERUNKU CZĘSTOCHOWY. KIERUJĄCY VOLKSWAGENEM NIE DOSTOSOWAŁ PRĘDKOŚCI DO PANUJĄCYCH WARUNKÓW NA DRODZE. STRACIŁ PANOWANIE NAD POJAZDEM, GWAŁTOWNIE HAMOWAŁ, PO CZYM ZJECHAŁ NA PRAWĄ STRONĘ DROGI I UDERZYŁ W RADIOWÓZ.

ST.  POST. TOMASZ TREJTA, KTÓRY BYŁ KIEROWCĄ  RADIOWOZU, PONIÓSŁ ŚMIERĆ NA MIEJSCU. DRUGI POLICJANT, SIEDZĄCY OBOK NA MIEJSCU PASAŻERA, DOZNAŁ CIĘŻKICH OBRAŻEŃ.

 

Powrót na górę strony