Funkcjonariusze Śląskiej Policji, którzy ponieśli śmierć w służbie

STARSZY SIERŻANT PAŁKA SŁAWOMIR

10.03.1968 - 8.07.1994

Starszy policjant Plutonu Pogotowia i Patrolowania Komendy Rejonowej Policji w Zawierciu

Służbę w Policji rozpoczął 3 sierpnia 1987 r. W Pododdziałach Centralnego Podporządkowania Milicji Obywatelskiej w Łodzi. w 1990 r., ukończył kurs podstawowy w Ośrodku Szkolenia Milicji Obywatelskiej w Łośniu.

W latach 1989–1994 pracował kolejno na stanowiskach: policjanta kompanii pogotowia policyjnego i patrolowania Komendy Rejonowej Policji w Zawierciu, starszego policjanta posterunku policji lokalnej w Ogrodzieńcu oraz starszego policjanta plutonu pogotowia policyjnego i patrolowania Komendy Rejonowej Policji w Zawierciu.

Starszy sierżant Sławomir Pałka był dobrym i skutecznym policjantem. Zdyscyplinowany i sumienny, rzetelnie wywiązywał się z powierzonych zadań służbowych. Za zaangażowanie i osiągnięcia w służbie był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany przez przełożonych.

Zdjęcie w kolorze czarnym i białym przedstawiające zmarłego policjanta

W nocy z 7 na 8 lipca 1994 r., pełniąc służbę dowódcy patrolu zmotoryzowanego, podczas kontroli drogowej został potrącony przez jadący z nadmierną prędkością samochód ciężarowy. Funkcjonariusz poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

Awansowany pośmiertnie na stopień starszego sierżanta przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

Powrót na górę strony