Funkcjonariusze Śląskiej Policji, którzy ponieśli śmierć w służbie

STARSZY SIERŻANT PAŁKA SŁAWOMIR

10.03.1968 - 8.07.1994

Starszy policjant Plutonu Pogotowia i Patrolowania Komendy Rejonowej Policji w Zawierciu

SŁUŻBĘ W POLICJI ROZPOCZĄŁ 3 SIERPNIA 1987 R. W PODODDZIAŁACH CENTRALNEGO PODPORZĄDKOWANIA MILICJI OBYWATELSKIEJ W ŁODZI. W 1990 R. UKOŃCZYŁ KURS PODSTAWOWY W OŚRODKU SZKOLENIA MILICJI OBYWATELSKIEJ W ŁOŚNIU.

W LATACH 1989–1994 PRACOWAŁ KOLEJNO NA STANOWISKACH: POLICJANTA KOMPANII POGOTOWIA POLICYJNEGO I PATROLOWANIA KOMENDY REJONOWEJ POLICJI W ZAWIERCIU, STARSZEGO POLICJANTA POSTERUNKU POLICJI LOKALNEJ W OGRODZIEŃCU ORAZ STARSZEGO POLICJANTA PLUTONU POGOTOWIA POLICYJNEGO I PATROLOWANIA KOMENDY REJONOWEJ POLICJI W ZAWIERCIU.

STARSZY SIERŻANT SŁAWOMIR PAŁKA BYŁ DOBRYM I SKUTECZNYM POLICJANTEM. ZDYSCYPLINOWANY I SUMIENNY, RZETELNIE WYWIĄZYWAŁ SIĘ Z POWIERZONYCH ZADAŃ SŁUŻBOWYCH. ZA ZAANGAŻOWANIE I OSIĄGNIĘCIA W SŁUŻBIE BYŁ WIELOKROTNIE WYRÓŻNIANY I NAGRADZANY PRZEZ PRZEŁOŻONYCH.

W NOCY Z 7 NA 8 LIPCA 1994 R., PEŁNIĄC SŁUŻBĘ DOWÓDCY PATROLU ZMOTORYZOWANEGO, PODCZAS KONTROLI DROGOWEJ ZOSTAŁ POTRĄCONY PRZEZ JADĄCY Z NADMIERNĄ PRĘDKOŚCIĄ SAMOCHÓD CIĘŻAROWY. FUNKCJONARIUSZ PONIÓSŁ ŚMIERĆ NA MIEJSCU ZDARZENIA.

AWANSOWANY POŚMIERTNIE NA STOPIEŃ STARSZEGO SIERŻANTA PRZEZ KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO POLICJI W KATOWICACH.

Powrót na górę strony