Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Obowiązki właścicieli czworonogów
Wiadomo nie od dziś, że właściciele psów ponoszą odpowiedzialność za naganne zachowania swoich czworonożnych pupili. Niestety zdarza się, że często o tym zapominają. O obowiązkach właścicieli zwierząt domowych w świetle obowiązujących nowych przepisów będą przypominać mieszkańcom dzielnicowi. Już teraz jednak, apelujemy o większą rozwagę w tym zakresie, ponieważ kwoty kar znacznie wzrosły.
Pszczyna Wykroczenia -
Strzelał z kuszy do przechodniów, posiadał narkotyki
Policjanci z komisariatu III w Bielsku-Białej zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który strzelał do przechodniów z kuszy. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. W czasie przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli narkotyki. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął już decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za przestępstwa te grozi mu do 10 lat więzienia.
Bielsko-Biała Przestępczość narkotykowa, Przestępczość przeciwko życiu -
Ustalono mężczyznę, który udzielał pomocy rannej w wypadku w Katowicach
Ustalono osobę, która udzielała pierwszej pomocy kobiecie rannej podczas wczorajszego wypadku. Już została wdrożona procedura, aby mężczyzna jak najszybciej trafił pod opiekę lekarzy. Dziękujemy mediom za współprace i pomoc w rozpowszechnieniu informacji.
Katowice Ruch Drogowy -
Sierżant z raciborskiej drogówki zatrzymał w Rybniku pijanego kierowcę
Ulicami Rybnika poruszał się peugeot, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może być pijany. Całą sytuację zauważył sierż. szt. Wojciech Bednarek z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, który będąc po służbie jechał prywatnym samochodem. Policjant natychmiast ruszył za podejrzanym samochodem, który jechał zygzakiem. Zatrzymał kierowcę i powiadomił o zajściu dyżurnego rybnickiej policji. Okazało się, że kierujący peugeotem 50-latek miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.
Racibórz Nietrzeźwi kierujący, Ruch Drogowy -
Rozmawiali jak uwolnić się od uzależnień
Po raz trzeci w budynku Politechniki Śląskiej w Zabrzu odbyła się konferencja „Wolność od... Wolność do... Drogi i rozdroża pokonywania własnych słabości”. Podjęta dwa lata temu inicjatywa, mająca na celu uświadamianie młodzieży konsekwencji bycia uzależnionym, zjednoczyła we wspólnych działaniach zabrzańską policję, władze miasta, a także uczelnię. Konferencja i tym razem zgromadziła wielu znakomitych gości. Zaproszenie przyjęli psycholog i terapeuta dr Ewa Woydyłło - Osiatyńska oraz Jerzy Górski - trener, organizator imprez sportowych, mistrz świata w podwójnym Ironmanie, który był uzależniony m.in. od narkotyków.
Zabrze Profilaktyka, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Prosimy o pomoc w ustaleniu tożsamości ofiary wypadku
Nadal nie zdołano ustalić personaliów osoby, która zginęła w wypadku drogowym w Warszowicach. Nieznana kobieta została potrącona przez samochód, kiedy przechodziła przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Stało się to na DK-81, czyli na popularnej „wiślance”, na prawym pasie w kierunku Pawłowic, w okolicach tamtejszego lokalu gastronomicznego. Osoby, które rozpoznają na zamieszczonym zdjęciu obuwie ofiary proszone są o kontakt z pszczyńską policją. Prosimy dzwonić do mł. asp. Tomasza Szustera wybierając numer tel. 32 44 93 230 lub do dyżurnego jednostki z końcówką 255.
Pszczyna Wypadki śmiertelne -
Zatrzymani z workiem marihuany
Policyjni wywiadowcy z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy w samochodzie posiadali narkotyki. Do zatrzymania doszło w zabrzańskiej dzielnicy Zaborze podczas kontroli pojazdu. Zabezpieczono prawie 100 porcji dilerskich marihuany. Czynności w sprawie trwają.
Zabrze Przestępczość narkotykowa -
Policję tworzą nie tylko mundurowi. Święto Służby Cywilnej
11 listopada, to szczególna data, nie tylko ze względu na rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego samego dnia obchodzimy Dzień Służby Cywilnej, podkreślając tym samym znaczenie roli służby cywilnej i administracji państwowej. Z tej okazji katowicka rotunda gościła wczoraj pracowników cywilnych, którzy odebrali z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego nagrody i listy gratulacyjne. Szef śląskiego garnizonu podziękował pracownikom służby cywilnej za profesjonalizm w działaniu na rzecz Policji. To oni, obok mundurowych, poprzez ciężką pracę poprawiają skuteczność działań naszej formacji, budując jej profesjonalizm.
KWP w Katowicach Uroczystości -
Awanturował się w izbie przyjęć, a policjantom zaproponował łapówkę
Sosnowieccy policjanci z komisariatu policji II zatrzymali nietrzeźwego, agresywnego mężczyznę, który w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym wszczął awanturę z lekarzem. Następnie aby uniknąć nocy spędzonej w izbie wytrzeźwień, zaproponował policjantom łapówkę. Kiedy odmówili, podbił proponowaną im stawkę. Ostatecznie noc spędził w policyjnym areszcie, a rano usłyszał zarzuty.
Sosnowiec Korupcja -
Poszukiwany 21-latek znieważył interweniujących policjantów
Policjanci z wydziału prewencji zatrzymali 21-letniego mieszkaniec Myszkowa. Mężczyzna podczas interwencji publicznej znieważył mundurowych. Sprawca dzisiaj usłyszał zarzut. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany. Trafił już do aresztu śledczego.
Myszków Zatrzymania poszukiwanych -
Petardą w posterunek policji
Policjanci z komisariatu w Kobiernicach zatrzymali 14-latka, który odpalił petardę położoną na parapecie okna Posterunku Policji w Kozach. Poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie nieletni spowodował szkody, które sięgają 1,5 tys. zł. Za swój czyn zatrzymany odpowie wkrótce przed sądem rodzinnym.
Bielsko-Biała Przestępczość nieletnich, Wandalizm -
Ku przestrodze-potrącenie pieszego na pasach
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na ul. Towarowej w Tychach. Kierujący samochodem marki Volkswagen Polo Potracił pieszego na oznakowanym przejściu dla pieszych. Poszkodowany trafił do szpitala. Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania na drodze.
Tychy Profilaktyka, Ruch Drogowy -
Zareagował i ujął nietrzeźwego kierowcę
Blisko 3 promile alkoholu miał w organizmie 43-letni kierowca opla. Mężczyzna został zatrzymany przez świadka zdarzenia i przekazany w ręce policjantów z bielskiej drogówki. Stracił już prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz do 2 lat za kratami.
Bielsko-Biała Nie reagujesz - akceptujesz, Nietrzeźwi kierujący -
Tragedia na drodze - symulacja wypadku drogowego
Śmierć kierującej i poważne obrażenia ciała podróżującej autokarem młodzieży wymagały zaangażowania wszystkich miejscowych służb mundurowych i medycznych. W czynnościach ratowniczych wzięło udział aż 7 zastępów straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, policjanci i strażnicy miejscy. Tak przedstawiał się obraz tragicznego wypadku, do którego doszło na ul. Wodzisławskiej w Pszczynie. Na szczęście... były to jedynie ćwiczenia. Poza weryfikacją procedur, tego typu symulacja miała dodatkowo przemówić do wyobraźni kierujących i skłonić ich do jeszcze większej ostrożności na drodze.
Pszczyna Szkolenia i ćwiczenia, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Tyska komenda liderem programu „Trafny Wybór”
Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Tychach insp. Andrzeja Trzcińskiego trafiła statuetka oraz dyplom „Lidera Programu Trafny Wybór”. Tytuł lidera tyska komenda otrzymała w związku z corocznym zaangażowaniem w realizację programu dla największej liczby uczniów odbywających praktykę. Uczniowie - uczestnicy programu „Trafny Wybór” w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach mogli zweryfikować swoje wyobrażenia o zawodzie policjanta. Program realizowany jest corocznie od 2013 roku.
Tychy Uroczystości
-
Nielegalni imigranci w ciężarówce z kartonami
Myszkowscy policjanci ujawnili czterech obcokrajowców, którzy nielegalnie wjechali do Polski. Mężczyźni ukryli się w naczepie z transportem kartonów z Serbii. W związku z podejrzeniem, że bezprawnie wjechali na terytorium Polski, obcokrajowcy zostali przekazani strażnikom granicznym z Pyrzowic.
Myszków Interwencje, Przemyt -
Pijany „opiekował się” 3-letnią córką
Pijany rodzic, który opiekował się swoją 3-letnią córką, już wkrótce będzie tłumaczyć się przed tarnogórskim sądem. W chwili interwencji policjantów, ojciec dziecka miał w organizmie przeszło 2 promile alkoholu. Za narażenie dziewczynki na niebezpieczeństwo może grozić mu nawet do 5 lat więzienia.
Tarnowskie Góry Nietrzeźwi opiekunowie -
Złodziej na rowerze okradał kobiety. Został zatrzymany
W ręce policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wpadł złodziej torebek. Sprawca działał zawsze w ten sam sposób. Podjeżdżał na rowerze z tyłu do ofiary i wyrywał torebkę, po czym uciekał. W jednym dniu w Katowicach okradł 4 kobiety. 34- latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.
Katowice Kradzieże -
Dzielnicowy zauważył poszukiwanego w oknie, gdy ten... zawieszał firanki
Dzielnicowy z Komisariatu I Policji w Katowicach zatrzymali 22-latka poszukiwanego listem gończym. Podczas obchodu swojego rejonu dzielnicowy zauważył poszukiwanego, gdy ten wieszał firany w oknie. Mieszkaniec Katowic trafił już do aresztu śledczego, gdzie będzie odbywał karę 2 lat więzienia.
Katowice Poszukiwani -
Areszt za rozbój i włamanie
Zabrzańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój i włamanie. Sprawcy napadli na mężczyznę i ukradli mu plecak z dokumentami, telefonem i gotówką. Następnie włamali się do kiosku, skąd skradli pieniądze i papierosy. Na wniosek zabrzańskiej prokuratury sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Grozi im kara do 12 lat więzienia.
Zabrze Rozboje