Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
„Trafny wybór” w tyskiej komendzie
Kolejni uczestnicy „Trafnego Wyboru” opuścili komendę w przekonaniu, że zawód policjanta to praca niezwykle ciekawa, wymagająca oraz odpowiedzialna. Dzięki praktykom w tyskiej komendzie policyjna służba zyskała w ich oczach jeszcze większe zainteresowanie tą pracą.
Tychy Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Komendant podziękował mieszkańcowi miasta za wzorową postawę obywatelską
Zasługujące na uznanie zachowanie Pana Piotra pokrzyżowało plany oszustów. Przestępcy próbowali wyłudzić 200 tysięcy złotych od 77-letniej mieszkanki Jaworzna. Funkcjonariusze przestrzegają przed pochopnym przekazywaniem pieniędzy osobom, które podszywają się pod policjantów.
Jaworzno Nie reagujesz - akceptujesz -
Pseudokibice podejrzani m.in. o przemyt narkotyków, wymuszenia rozbójnicze, groźby, pobicia...
W uderzeniu w zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym, wzięło udział blisko 400 policjantów z CBŚP, z KWP w Katowicach oraz funkcjonariuszy jednostek kontrterrorystycznych z kraju. Podczas działań na Śląsku zatrzymano 15 osób, a 2 kolejne doprowadzono z AŚ i ZK. W Śląskim Wydziale Zamiejscowym Prokuratury Krajowej przedstawiono im zarzuty. W trakcie akcji zabezpieczono m.in. narkotyki, przedmioty przypominające broń, szereg niebezpiecznych narzędzi oraz rzeczy wskazujące na przynależności klubowe. Łącznie w sprawie występuje już 50 podejrzanych, którym przedstawiono 382 zarzuty i zabezpieczono blisko 50 kg narkotyków, wartych 2,3 mln zł.
KWP w Katowicach Pseudokibice -
Rybniccy kryminalni rozbili zorganizowaną grupę przestępczą
Rybniccy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się ułatwianiem i czerpaniem korzyści majątkowych z prostytucji. Kryminalni pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach ponad rok prowadzili śledztwo w tej sprawie. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na wytypowanie poszczególnych członków grupy, a także określenie ich roli w całej strukturze. W sprawie zatrzymano 7 osób. Sąd, na wniosek prokuratora, tymczasowo aresztował 3 osoby.
Rybnik Przestępczość kryminalna
-
Dzielnicowy Mistrzem Polski w wyciskaniu wielokrotnym
Starszy aspirant Ryszard Preg lubi swoją pracę, ale oprócz niej, w natłoku codziennych spraw znajduje czas na swoje hobby - sporty siłowe. W dniu 11 maja 2019 roku zmierzył się z konkurentami w wyciskaniu wielokrotnym sztangi. W trakcie zawodów, które odbyły się w hali sportowej we Wrocławiu, nie miał sobie równych zdobywając tytuł Mistrza Polski.
Tarnowskie Góry Sport -
Siatkarki i policjanci o bezpieczeństwie młodzieży
III edycja projektu bielskich siatkarek i pszczyńskich policjantów zyskuje coraz większą rzeszę młodych sympatyków bezpiecznego kibicowania. Celem tego edukacyjnego przedsięwzięcia jest przygotowanie młodzieży do świadomego, kulturalnego i bezpiecznego uczestnictwa w imprezach sportowych. Spotkania z mundurowymi i siatkarkami to także czas dobrej zabawy i profilaktyka z odblaskami w tle.
Pszczyna Akcje policyjne, Profilaktyka, Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Podsumowanie „Wyprawy dla Jasia”
Charytatywna „Wyprawa dla Jasia” na 100-lecie Policji wywołała ogromne zainteresowanie wielu osób. Nie sposób wymienić wszystkich tych, którzy przyczynili się do zrealizowania tego przedsięwzięcia. Spełniając swoje marzenia i plany górskiej wędrówki tyscy policjanci pomogli zebrać małemu Jasiowi środki finansowe na rehabilitację.
Tychy Ofiarni i odważni -
V Bieg Przełajowy im. st. sierż. Marka Sienickiego
W Bytomiu odbyły się V Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego. Mimo deszczowej aury i jesiennego chłodu wystartowało w nich aż 221 biegaczy - mundurowych i cywili. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Dla najlepszych przygotowano puchary oraz dyplomy.
Bytom Sport
-
Dzielnicowi zatrzymali agresywną parę
Dzielnicowi z piekarskiej jednostki zatrzymali 33-latkę oraz jej 39-letniego partnera, którzy są podejrzani o pobicie swojego znajomego. Mieszkańcy Piekar Śląskich zostali zatrzymani przez stróżów prawa, którzy w trakcie obchodu zauważyli osoby odpowiadające podanym rysopisom. Para po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszała już zarzuty. O dalszym losie podejrzanych zadecyduje teraz sąd.
Piekary Śląskie Bójki i pobicia
-
Kolejny sukces posterunkowej
Wczoraj w Bytomiu odbyły się V Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego. Do udziału w zawodach zgłosiło się blisko 200 biegaczy, w tym mundurowi oraz pracownicy cywilni. Myszkowski garnizon reprezentowała posterunkowa Natalia Mazanek, która okazała się bezkonkurencyjna i zajęła najwyższe miejsce na podium.
Myszków Sport -
Dziennikarz przyczynił się do odzyskania przez mundurowych skradzionego audi
Wczoraj dąbrowscy stróże prawa odzyskali skradziony z terenu Dąbrowy Górniczej samochód marki audi a3. Utraconą w wyniku przestępstwa osobówkę, policjanci znaleźli ukrytą w nieużytkach pomiędzy Parkiem Zielona, a zbiornikiem wodnym Pogoria 3. Informację o miejscu postoju pojazdu, rzecznikowi prasowemu dąbrowskich policjantów przekazał dziennikarz jednej z ogólnopolskich gazet. Kryminalni ustalają teraz sprawców tej kradzieży.
Dąbrowa Górnicza Kradzieże z włamaniem -
Promowali służbę w Policji na Targach Pracy
W Rybniku odbyły się XX Targi Pracy i Przedsiębiorczości organizowane przez miejscowy Punkt Pośrednictwa Pracy OHP. Wśród potencjalnych pracodawców nie zabrakło stanowiska przygotowanego przez rybnicką komendę. Osoby zainteresowane wstąpieniem do Policji otrzymały informacje na temat koniecznych do spełnienia warunków oraz na temat postępowania kwalifikacyjnego do pracy w Policji. Do wstąpienia w szeregi umundurowanej formacji zachęcali policjanci z zespołu zadr i szkolenia naszej komendy.
Rybnik Kadry, Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Gliwicki policjant z tytułem najlepszego nauczyciela!
Podczas VIII Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym, organizowanego przez Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej, wyróżniono policjanta garnizonu gliwickiego, sierż. sztab. Sławomira Tokarza, przyznając mu tytuł najlepszego nauczyciela klas mundurowych w Polsce.
Gliwice Kadry -
Przyjechał pijany na skuterze do komendy, aby sprawdzić swoją... trzeźwość
Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał 48-latek, który przyjechał na skuterze do Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, aby sprawdzić swoją trzeźwość. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przyjdzie mu odpowiedzieć przed sądem.
Jaworzno Nietrzeźwi kierujący -
Coraz bliżej końca...
Coraz bliżej końca budowy Komisariatu Policji w Woli. To, co aktualnie można zobaczyć na ul. Lipowej zupełnie różni się od tego, co można było podziwiać jeszcze kilka miesięcy temu, podczas wrześniowego wmurowania aktu erekcyjnego. Dzisiaj, nikt już nie może mieć wątpliwości, że w tym miejscu powstaje nowoczesny obiekt mający służyć policji oraz całej społeczności Gminy Miedźna.
Pszczyna Jakość i zarządzanie, Kadry, Logistyka, wyposażenie, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Śmiertelny wypadek na DK 88
Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj na DK 88. Niestety, w wyniku zderzenia 4 samochodów jeden z kierujących zmarł. Czynności w sprawie trwają, a policjanci apelują o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i trzeźwość za kółkiem.
Zabrze Wypadki śmiertelne -
Inauguracja cyklu seminariów dla śląskiej młodzieży
Wydział Ruchu Drogowego i Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przy współpracy z fundacją Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, przeprowadzili pierwsze spośród cyklu planowanych na ten rok seminariów dla młodzieży szkół średnich. Odbyło się ono 13 maja 2019 roku w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana przy ul. Wilsona 16. Kolejne zaplanowano m.in. w Bielsku Białej, Bytomiu, Gliwicach i Zabrzu.
KWP w Katowicach Ruch Drogowy -
Strażacy szkolą policjantów z udzielania pierwszej pomocy
W ramach współpracy pomiędzy rudzkimi strażakami i policjantami prowadzone są różnego rodzaju wspólne szkolenia. Tym razem to strażacy szkolą policjantów z udzielania pierwszej pomocy. W zajęciach biorą udział policjanci pionu prewencji, a także kryminalni, którzy na co dzień pracują w terenie.
Ruda Śląska Szkolenia i ćwiczenia -
Najważniejszy był czas
Policjanci z Tarnowskich Gór i Bytomia pomogli ratownikom medycznym podczas transportu pacjenta z podejrzeniem zawału serca. Mundurowi przeprowadzili pilotaż karetki pogotowia z uszkodzoną sygnalizacją świetlną i dźwiękową, która utknęła w korku. Dzięki temu przewożony nią mężczyzna, którego życie było poważnie zagrożone, szybko i bezpiecznie dotarł do Śląskiego Centrum Chorób Serca.
Tarnowskie Góry Interwencje
-
III. TURNIEJ ODDZIAŁÓW PREWENCJI POLICJI
Pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji rywalizują w Słupsku policjanci z Oddziałów i Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji. Trzydniową rywalizacja w słupskiej Szkole Policji to największe w Polsce, cykliczne policyjne zawody. Garnizon śląski reprezentują policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej i Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie.
KWP w Katowicach Sport