Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Życie to sztuka wyboru
Pod takim hasłem odbyło się spotkanie żywieckich policjantów z uczniami szkoły podstawowej w Moszczanicy. Było ono podsumowaniem profilaktycznych warsztatów młodzieży dotyczących problematyki uzależnień. Na zakończenie projektu przedstawili oni efekty swojej pracy. Całość podsumowali policjanci podkreślając, że złe wybory dokonane w młodości mogą odbić się na całym naszym dorosłym życiu.
Żywiec Profilaktyka
-
Wspólne działania policjantów z drogówki na granicy dwóch województw
Policjanci z kłobuckiej drogówki wspólnie z policjantami KPP w Pajęcznie na granicy województwa śląskiego i łódzkiego prowadzą działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących jazdy z dozwoloną prędkością. Mundurowi prowadzą kilka kontroli prędkości na stosunkowo krótkim odcinku drogi po to, by zatrzymać tych kierowców, którzy zwiększają prędkość po ominięciu pierwszego punktu kontroli.
Kłobuck Akcje policyjne, Profilaktyka, Ruch Drogowy
-
Areszt dla narkotykowego dilera
Na wniosek policji i prokuratury, będziński sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 33-letniego mieszkańca Czeladzi, zatrzymanego w związku z popełnionymi przestępstwami narkotykowymi. Mężczyzna odpowie między innymi za wprowadzenie do obrotu narkotyków, za co grozi mu nawet 10 lat więzienia. W trakcie policyjnej akcji wpadł także 35-latek, który jak się okazało nie tylko zaopatrywał się u 33-letniego dilera, ale również pomagał mu w przechowywaniu narkotyków.
Będzin Przestępczość narkotykowa -
Policyjni "wodniacy" w akcji
Policyjni "wodniacy", patrolując zbiornik wodny w Poraju, w ciągu godziny uratowali pięć osób w wieku od 7 do 32 lat. Do zdarzenia doszło podczas silnych podmuchów wiatru, który m.in. przewróciły żaglówkę. Na szczęście pomoc przyszła w samą porę. Apelujemy o rozsądek i szczególną rozwagę nad wodą!
Myszków Interwencje -
Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa - szkolenie policjantów z drogówki
Śląska policja realizuje projekt "Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa województwa śląskiego- śląska policja bliżej społeczeństwa”, nowatorskie w skali kraju rozwiązanie, wykorzystujące technologię informatyczną do usprawnienia pracy policjantów, ale też podniesienia standardu kontaktu obywateli z policją. Wartość tego projektu przekracza 21 milionów złotych. Obecnie trwają szkolenia policjantów, już niedługo czynności na miejscu zdarzenia drogowego potrwają o wiele krócej, niż obecnie.
KWP w Katowicach Ruch Drogowy -
Policjanci zabezpieczali ogólnopolskie zawody w kolarstwie szosowym
Na terenie gminy Koziegłowy odbył się XLI Ogólnopolski Wyścig o Puchar Polski w kolarstwie szosowym, który był połączony z XXII Mistrzostwami Polski Niewidomych i Słabo Widzących w kolarstwie tandemowym. Nasz policjant Adam Dziuk w tej kategorii zajął V miejsce. Stróże prawa dbali o bezpieczeństwo zarówno uczestników, jak i sympatyków tego sportu.
Myszków Profilaktyka, Ruch Drogowy, Sport -
Śmiertelny wypadek z udziałem pieszej na Al. Kołłątaja
Będzińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w sobotnie przedpołudnie w Będzinie na Alei Kołłątaja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 25-letni kierujący fiatem bravo potrącił 83-letnią kobietę przechodzącą przez jezdnie w rejonie przejścia dla pieszych. W wyniku doznanych obrażeń kobieta zmarła po przewiezieniu do szpitala. Apelujemy zarówno do kierowców, jak i pieszych o rozwagę i zachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym!
Będzin Ruch Drogowy, Wypadki śmiertelne -
Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej przebiegały w Tychach w sportowej atmosferze
Mecze rozgrywane pomiędzy drużynami w ramach Mistrzostw Świata U-20 w piłce nożne przebiegały w Tychach w sportowej atmosferze. Nie odnotowaliśmy żadnych poważniejszych zakłóceń porządku. Ostatnia sportowa rywalizacja pomiędzy reprezentacją Włoch-Mali, zgromadziła na trybunach ponad 11 500 kibiców. Nad bezpieczeństwem zawodników, kibiców oraz mieszkańców czuwali policjanci z całego garnizonu śląskiego.
Tychy Zabezpieczenie imprez masowych
-
I Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Armwrestlingu
W miniony piątek w Sali Widowiskowo-Koncertowej MUZA w Sosnowcu odbyły się I Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Armwrestlingu. Zaproszeni goście oraz wszyscy chętni mogli podziwiać zmagania 39 zawodników z niemal wszystkich formacji mundurowych z terenu całego kraju. Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli: Komendant Główny Policji i Prezydent Miasta Sosnowiec. Patronat Medialny objęły Radio Eska i Dziennik Zachodni.
Sosnowiec Sport
-
Pościg za nietrzeźwym kierowcą
Noc w policyjnym areszcie spędził kierowca, za którym pościg prowadzili siemianowiccy policjanci. Okazało się, że 26-letni mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ był pijany. Miał w swoim organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Grozi mu nawet 5 lat więzienia i utrata prawa jazdy co najmniej na 1 rok.
Siemianowice Nietrzeźwi kierujący -
Na autostradzie A4 przewróciła się ciężarówka - zorganizowano objazdy
Dziś o godz. 6.30 na 304. kilometrze autostrady A4 doszło do wypadku, panowanie nad pojazdem stracił kierowca ciągnika siodłowego. Ciężarówka zjechała na pas zieleni, rozdzielający dwa kierunki jazdy i przewróciła się na bariery. Na miejsce przybyły wszystkie służby, lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia mógł być tzw. wystrzał opony.
Gliwice Ruch Drogowy -
Policyjne zabezpieczenie FIFA U-20 World Cup Poland 2019 w Bielsku-Białej dobiegło końca
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej zabezpieczali osiem meczów turniejowych rozegranych na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. Mistrzostwa Świata do lat 20 w Piłce Nożnej to największa impreza sportowa w Polsce w tym roku, a jednocześnie ogromne wyzwanie dla służb. Podczas zabezpieczenia piłkarskich spotkań w Bielsku-Białej nie doszło do żadnych zdarzeń nadzwyczajnych, a na turnieju dominował sportowy duch, radosne kibicowanie i zasady fair-play.
Bielsko-Biała Akcje policyjne, Współpraca Policji z innymi podmiotami, Zabezpieczenie imprez masowych -
Policyjna drużyna pobiegła dla Kubusia w ultramaratonie
Policyjna drużyna pobiegła w dąbrowskim ultramaratonie „DG24h” w parku Hallera. Bieg rozpoczął się w sobotnie południe i trwał całą dobę. Policjanci postanowili zamienić swoje zamiłowanie do ekstremalnego biegania na złotówki, pomagając w rehabilitacji Kubusia-syna policjanta z dąbrowskiego garnizonu. Policyjny team przebiegł łącznie 466,4 km, drużynowo i indywidualnie plasując się tuż za podium.
Dąbrowa Górnicza Ofiarni i odważni, Sport
-
Policjanci wystartują dla Kubusia - syna swojego kolegi w dąbrowskim ultramaratonie „DG24h”
8/9 czerwca w dąbrowskim Parku Hallera odbędzie się Ultramaraton „DG24h”. Przed biegaczami postawiono wyzwanie – 24 godziny biegu po blisko kilometrowej pętli. Policjanci z Dąbrowy Górniczej, Siemianowic Śląskich oraz Pyskowic wystartują zarówno w sztafecie, jak i w biegu indywidualnym. Dzięki swojemu morderczemu wysiłkowi chcą pomóc Kubusiowi, który jest synem ich kolegi, policjanta z dąbrowskiego garnizonu Policji. Kuba potrzebuje pomocy w leczeniu i rehabilitacji.
Dąbrowa Górnicza Sport -
Atrakcje dla dzieci i młodzieży podczas "Dnia Bezpieczeństwa" w Raciborzu
Wczoraj z okazji ,,Dnia Bezpieczeństwa” na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu odbyło się wyjątkowe spotkanie dzieci i młodzieży ze służbami mundurowymi. Inicjatorem spotkania była Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu oraz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Wydarzenie pod hasłem "Ucz się, reaguj, pomagaj" wsparli przedstawiciele wielu służb i instytucji.
KWP w Katowicach Profilaktyka
-
Bezpieczne wakacje i turniej profilaktyczny ,,Sportowy tryb życia-bez narkotyków i przemocy”
Dziś w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków odbył się Mini Mundial dla dzieci i młodzieży. „Sportowy tryb życia-bez narkotyków i przemocy” to piąta już edycja turnieju piłki nożnej. Zorganizowała go Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie, Zakład Karny w Cieszynie oraz cieszyński Wydział Sportu. Turniej zawsze niesie ze sobą potężny ładunek emocji i pozytywnej energii, które starczyłyby nawet na prawdziwy mundial. Mini Mundial to także świetna okazja, aby z młodzieżą porozmawi
Cieszyn Profilaktyka, Sport, Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Uroczysty finał VIII edycji programu „Bezpieczny Maluch”
Wczoraj w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” katowiccy policjanci zorganizowali uroczyste podsumowanie programu profilaktycznego dla sześciolatków „Bezpieczny Maluch”. W Finale uczestniczyła ponad setka dzieci z dzielnicy Koszutka oraz przedstawiciele instytucji zaangażowanych w działanie programu. Dzieci na dużej scenie zainscenizowały scenki dotyczące bezpiecznych zachowań, które nabyły podczas udziału w programie.
Katowice Profilaktyka
-
Uroczystość wprowadzenia nowego komendanta
Punktualnie o 10.00 rozpoczęła się ceremonia wprowadzenia nowego Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie, mł. insp. Krzysztofa Gałuszki, któremu Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński powierzył pełnienie obowiązków na nowym stanowisku. Nowy komendant został przedstawiony zgromadzonym gościom przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotra Kucię. W uroczystości wzięli udział policjanci i pracownicy jaworznickiej komendy.
Jaworzno Jakość i zarządzanie, Kadry, Uroczystości -
Areszt za narkotyki
Tymczasowy areszt zastosował sąd wobec 37-latka, zatrzymanego za posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania jego mieszkania, policjanci zabezpieczyli znaczną ilość nielegalnych substancji. Mężczyzna już wcześniej popełniał podobne przestępstwa. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.
Zawiercie Przestępczość narkotykowa -
Urzędnik z Jaworzna usłyszał zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych
Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją katowickiej komendy wojewódzkiej zatrzymali byłego kierownika jednego z Referatów Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Zatrzymanie związane jest ze śledztwem prowadzonym pod nadzorem prokuratury Okręgowej w Katowicach m.in. w sprawie mającego miejsce w latach 2009-2011 przyjęcia korzyści majątkowych przez osobę pełniącą funkcję publiczną. Mężczyzna usłyszał łącznie 19 zarzutów związanych z łapownictwem. Wobec podejrzanego zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 20 tys. złotych. Został również objęty policyjnym dozorem.
KWP w Katowicach Korupcja