Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Podpalił trzy samochody
Policjanci z Jasienicy zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o podpalenie trzech samochodów. Chuligan spowodował straty, które sięgają blisko 10 tysięcy złotych. Za przestępstwo to może mu grozić do 5 lat za kratami.
Bielsko-Biała Wandalizm -
Matka z promilami
Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała 33 latka, która opiekowała się trójką swoich dzieci. Rodzeństwo w wieku 7, 8 i 12 lat po interwencji mundurowych trafiło pod opiekę najbliższej rodziny. O pijanej matce stróżów prawa powiadomił anonimowy rozmówca.
Myszków Nietrzeźwi opiekunowie -
Z promilami przez osiedle w Pawłowicach
Nie pomijając bocznych, mało uczęszczanych dróg oraz tych, prowadzących przez osiedla, pszczyńscy policjanci kontrolowali wczoraj stan kierowców w ramach działań „Trzeźwość”. Właśnie na dwóch takich ulicach, znajdujących się wewnątrz osiedla, mundurowi wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców. Mężczyźni wspólnie uzbierali blisko 3 promile. Teraz, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Grozi im nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Działania "Trzeźwość" w Tarnowskich Górach
Wczoraj policjanci z ruchu drogowego przeprowadzali działania "Trzeźwość". W prawie 30 miejscach na terenie całego powiatu przeprowadzono ponad tysiąc kontroli stanu trzeźwości. Sprawdzano kierujących rowerami, samochodami osobowymi, ciężarowymi, jak i kierowców autobusów.
-
Policjanci rozbili grupę samochodową
Tarnogórscy policjanci zatrzymali grupę czterech mężczyzn, którzy w sobotnią noc kradli samochody osobowe na terenie Tarnowskich Gór. Była to reakcja na zgłoszenie policjanta, który po służbie zauważył złodziei. Okazało się, że próbowali już ukraść tej nocy kilka pojazdów.
Tarnowskie Góry Przestępczość samochodowa -
Policjant z Lublińca - Człowiekiem Roku 2013
Posterunkowy Bartosz Skubała z lublinieckiej komendy został zwycięzcą plebiscytu na Człowieka Roku 2013. Konkurs zorganizowały Dziennik Zachodni i portal Nasze Miasto. Kilka miesięcy temu, policjant bez wahania, z narażeniem życia uratował mężczyznę z płonącego budynku.
Lubliniec Nagrodzeni policjanci -
Podsumowanie akcji "Trzeźwość" w śląskim garnizonie
Wczoraj w województwie śląskim przeprowadzono akcję "Trzeźwość". Ponad 350 policjantów sprawdzało stan trzeźwości kierowców. Niestety w 74 przypadkach wynik badania był dodatni...
KWP w Katowicach Ruch Drogowy
-
Kontrolowali trzeźwość kierowców
Blisko 700 skontrolowanych kierowców to bilans wczorajszych działań, które odbyły się w Żorach. W 12 wyznaczonych na terenie miasta punktach, 7 policjantów żorskiej drogówki, poddało wzmożonym kontrolom zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.
-
Myślał, że zamarza - uratował go kolega, który powiadomił policjantów
Dzięki szybkiej interwencji pawłowickich policjantów i zaangażowaniu zgłaszającego, udało się dotrzeć do 60-latka, który potrzebował pomocy. Mężczyzna dzwoniąc do swojego znajomego, poinformował go, że zdrętwiały mu nogi i nie jest w stanie wrócić do domu. Zdołał jedynie przekazać, że jest na swojej działce i wydaje mu się, że zamarza.
Pszczyna Akcje policyjne -
Areszt dla trzykrotnego rozbojarza
Kryminalni z piekarskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie serii przestępstw rozbójniczych. Mężczyzna napadał na sklepy, a następnie rabował pieniądze. Teraz o dalszych losach zatrzymanego zadecyduje prokurator oraz sąd. Za dokonane przestępstwa może za kratkami spędzić nawet najbliższych 12 lat.
Piekary Śląskie Napady na sklepy -
Podejrzany o kradzież rozbójniczą w rękach policji
Policjanci z komisariatu w Boguszowicach zatrzymali wczoraj mężczyznę, który ukradł ze sklepu alkohol i papierosy, a następnie użył siły wobec sprzedawczyni. Zatrzymany wyszedł właśnie z zakładu karnego na warunkowe zwolnienie. Tym razem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Rybnik Rozboje -
Policjanci niepełnosprawnym
Policjanci z Żywca uczestniczyli w warsztatach terapii zajęciowej prowadzonej w Gilowicach dla osób niepełnosprawnych. W czasie spotkania mundurowi uczyli ich, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, przybliżyli im zagrożenia, z którymi mogą spotkać się korzystając z Internetu oraz zapoznali z problematyką uzależnień. Na koniec spotkania policjanci rozdali uczestnikom elementy odblaskowe i podkreślali, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest ich noszenie - szczególnie w tym okresie.
Żywiec Profilaktyka
-
Wyrwali ofiarę z rąk oprawcy
W minioną sobotę policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego uratowali z rąk kata 72-letnią mieszkankę Żor. Słysząc przeraźliwy krzyk i wołanie o pomoc wyważyli drzwi. W środku zastali leżącą w kałuży krwi kobietę, a nad nią rozjuszonego oprawcę. Dzięki dynamicznie prowadzonej interwencji, a ponadto profesjonalnie udzielonej pierwszej pomocy ofiara dzisiaj jest już bezpieczna.
Żory Przemoc domowa -
Ślubowanie nowych policjantów
W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Szeregi śląskiego garnizonu zasiliło 50 stróżów prawa. Ślubowanie przyjął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Krzysztof Jarosz.
KWP w Katowicach Uroczystości
-
Myszkowscy policjanci mają nowego komendanta
Dzisiaj w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego komendanta. Obowiązki szefa myszkowskich policjantów przejął mł. insp. Lech Bugaj. Wprowadzenia dokonał Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Krzysztof Jarosz.
Myszków Kadry
-
Nie wszystko złoto co się świeci
Policjanci z Sosnowca zatrzymali 21-letniego mieszkańca województwa małopolskiego, który oferował trefne sztabki złota. Mężczyzna wpadł w jednym z sosnowieckich lombardów w centrum miasta. Teraz odpowie za usiłowanie oszustwa, za co grozi mu kara do 8 lat więzienia.
Sosnowiec Oszustwa -
Łapówkarz z promilami
Nawet 10 lat w więzieniu może spędzić 42-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, którego zatrzymali policjanci z Rajczy. Mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Jakby tego było mało próbował wręczyć mundurowym łapówkę w zamian za uniknięcie odpowiedzialności. Dzisiaj, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzuty. Teraz będzie odpowiadał przed sądem nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również za przestępstwo korupcyjne.
Żywiec Korupcja -
O bezpieczeństwie z najmłodszymi
Po dwutygodniowej przerwie w nauce uczniowie śląskich szkół wrócili co prawda na zajęcia, ale dla młodzieży z województw: kujawsko–pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego ferie zimowe dopiero się rozpoczęły. W trosce o ich bezpieczeństwo policjanci z ruchu drogowego i prewencji przeprowadzili spotkanie, w czasie którego rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie.
Bielsko-Biała Ruch Drogowy
-
Zmagania Ligi Mistrzów BRD
15 drużyn z 7 województw walczyło o Puchar Wójta Gminy Jasienica w Ogólnopolskim Turnieju Rowerowym rozgrywanym w ramach VII edycji Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Turniej odbył się w miniony piątek w Gimnazjum w Mazańcowicach.
Bielsko-Biała Ruch Drogowy -
Pijany kierowca w oku kamery
Policjanci żorskiej Grupy Szybkiego Reagowania udaremnili dalszą jazdę kompletnie pijanemu kierowcy, który wpadł w ich ręce w nocy z soboty na niedzielę przy ulicy Boryńskiej. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego. Kierowca miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.