Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Pijany kierowca usiłował przekupić policjantów
Policjanci z Zabrza wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj przy ulicy Wolności. Jeden z uczestniczących w nim kierowców przed przyjazdem mundurowych oddalił się z miejsca wypadku. Kiedy po kilkudziesięciu minutach wrócił na miejsce okazało się, że jest pijany. Podczas formalności z udziałem policjantów drogówki, usiłował jednemu z nich wręczyć łapówkę.
-
Kolejny etap akcji „Bądź bezpieczny na drodze”
Policjanci z Żywca wspólnie z uczniami z klasy policyjnej odwiedzili uczniów klas czwartych w Szkole Podstawowej nr 1 w Cięcinie. Spotkanie było kolejnym etapem akcji edukacyjnej „Bądź bezpieczny na drodze”. Oficjalne rozpoczęcie akcji odbyło się 4 kwietnia. Dzisiaj kolejni uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie korzystać z dróg.
Żywiec Profilaktyka
-
Trening strzelecki dąbrowskich policjantów
Dąbrowscy stróże prawa szkolili swoje umiejętności strzeleckie. Trening przeprowadził policyjny instruktor na terenie strzelnicy w Siemianowicach Śląskich. Podobne ćwiczenia doskonalące umiejętności strzeleckie odbywają się regularnie. Policjanci z Dąbrowy Górniczej mogą również trenować umiejętności strzeleckie na terenie własnej jednostki za pomocą elektronicznego trenażera.
Dąbrowa Górnicza Szkolenia i ćwiczenia
-
Kłobucki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Policjanci z kłobuckiej drogówki przeprowadzili eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rywalizacja uczestników turnieju odbyła się w Zespole Szkół w Truskolasach. Podczas eliminacji na szczeblu powiatowym wyłoniono dwie drużyny ze szkół podstawowych i jedno gimnazjum, które zakwalifikowały się do eliminacji okręgowych w Częstochowie.
Kłobuck Ruch Drogowy
-
Pszczyński finał BRD
Już tradycyjnie, policjanci z Pszczyny wraz z nauczycielami spotkali się w Goczałkowicach Zdroju, aby sprawować pieczę nad przebiegiem Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym. Jako główny cel tego przedsięwzięcia wyznaczono poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci i młodzieży szkolnej. W tym roku, ku miłemu zaskoczeniu jury, uczestniczy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom jazdy na rowerze.
Pszczyna Ruch Drogowy
-
Napadli, aby skraść tablet i "komórkę"
Dwóch sprawców rozboju na 38-letnim mężczyźnie zatrzymali katowiccy policjanci z komisariatu przy ulicy Lwowskiej. Zaledwie kilkunastu minut potrzebowali mundurowi, aby podejrzani trafili do policyjnego aresztu. Obaj zostali objęci dozorem. Teraz mogą trafić za kratki nawet na 12 lat.
-
Policjanci zatrzymali szajkę włamywaczy
Policjanci z Bytomia zatrzymali szajkę włamywaczy i paserów w wieku od 22 do 34 lat. Bytomianie dopuścili się łącznie 11 przestępstw. Policjanci odzyskali część łupów. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im teraz do 10 lat więzienia.
Bytom Kradzieże z włamaniem -
Pielgrzymka Motocyklowa na Jasną Górę
W niedzielę 13 kwietnia odbyła się Pielgrzymka Motocyklowa na Jasną Górę. Było to już jedenaste spotkanie motocyklistów w Częstochowie. Nad bezpieczeństwem jej uczestników czuwało między innymi kilkunastu policjantów z częstochowskiej drogówki.
Częstochowa Zabezpieczenie imprez masowych
-
Aresztowany za znęcanie
Policjanci z komisariatu II w Zabrzu zatrzymali 61-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad żoną. Sprawca do tego stopnia pobił 57-letnią kobietę, że wymagała ona pomocy medycznej. Mająca liczne obrażenia ofiara przemocy domowej została przewieziona do szpitala. Oprawca decyzją miejscowego sądu został tymczasowo aresztowany.
Zabrze Przemoc domowa
-
Zaatakował sąsiada
Złamaniem szczęki i ogólnymi potłuczeniami ciała zakończyła się dla 33-letniego bielszczanina kłótnia sąsiedzka. Wezwani na pomoc policjanci z komisariatu III zatrzymali 54-latka, który jest podejrzany o pobicie swojego sąsiada i wtargnięcie do jego mieszkania. Za przestępstwa o charakterze chuligańskim może mu teraz grozić do 5 lat za kratami.
Bielsko-Biała Bójki i pobicia -
"Sznupek" i policjanci z wizytą u przedszkolaków
Mundurowi z bytomskiej komendy, w ramach działań „Bezpieczne dzieciaki”, spotkali się z przedszkolakami. Stróże prawa odwiedzili przedszkole nr 45 przy ulicy Cyryla i Metodego. Policjanci podczas prowadzonej prelekcji przekazali najmłodszym podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa.
Bytom Profilaktyka
-
Handlarze narkotyków w rękach policjantów
Policjanci z Bytomia zatrzymali 3 handlarzy narkotyków i przejęli prawie 200 działek dilerskich narkotyków. Mężczyźni w wieku od 19 do 47 lat usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia.
Bytom Przestępczość narkotykowa
-
Policjanci szkolili pracowników MOPS–u
Asp. Tomasz Bakalarz oraz mł. asp. Piotr Burzyk należą do Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego siemianowickiej komendy. Dzisiaj swoją wiedzą dzielili się z pracownikami MOPS-u, którzy w trakcie swojej pracy są narażeni na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Celem spotkania było przekazanie informacji jak właściwie reagować w sytuacjach zagrożenia.
Siemianowice Profilaktyka -
O bezpieczeństwie przy herbacie
Sosnowieccy policjanci spotkali się z seniorami z Klubu Bakcyl. Organizatorem i inicjatorem "profilaktyki przy herbacie" był kierownik tego klubu Kamil Wnuk. Klubowiczom zaprezentowano film profilaktyczny ostrzegający przed oszustami działającymi tak zwaną metodą "na wnuczka". Seniorzy bardzo chętnie zabierali do domów przygotowany materiał profilaktyczny, który podarują swoim mniej aktywnym znajomym.
Sosnowiec Profilaktyka -
Poszukiwany poprosił o interwencję
Do aresztu śledczego trafił 32-letni mężczyzna, który wcześniej poprosił o interwencję policjantów. Kiedy mundurowi wylegitymowali zgłaszającego okazało się, że jest on poszukiwany.
Żory Poszukiwani -
Zatrzymali pijaną matkę z 5-miesięcznym dzieckiem w wózku
Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 26-letnią kobietę, która mając w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu opiekowała się swoim 5-miesięcznym synkiem. Kobieta usłyszy zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub nawet życia. Za popełnione przestępstwo nieodpowiedzialnej matce grozi 5 lat więzienia.
Dąbrowa Górnicza Nietrzeźwi opiekunowie -
Śmiertelne potrącenie
56-letni mężczyzna poniósł śmierć w wypadku, do którego doszło w piątek w nocy (11 kwietnia) w Porąbce na ul. Bielskiej. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają bielscy policjanci.
-
Znieważył policjantów, a później chciał ich przekupić
Policjanci jastrzębskiego zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 32 lat, którzy znieważyli ich podczas interwencji. Młodszy z nich próbował ponadto przekupić mundurowych, proponując im tysiąc euro łapówki. 32-latkowi grozi kara rocznego pobytu w więzieniu natomiast młodszy może trafić za kratki nawet na 8 lat.
Jastrzębie Zdrój Korupcja -
Nocne działania policji w Rybniku
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku w nocy z soboty na niedzielę przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne. Objęli nimi centrum miasta. Podczas akcji, w mieście nie doszło do poważnych przestępstw, ujawniono 12 sprawców wykroczeń.
Rybnik Akcje policyjne
-
Akcja „Prędkość”
O 6.00 ruszyła na terenie naszego województwa policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.
KWP w Katowicach Ruch Drogowy