Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Komendant na obchodach 15-lecia Powiatu Mikołowskiego
Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie uczestniczył w konferencji z okazji 15 rocznicy powstania Powiatu Mikołowskiego. Obchody odbyły się w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie. 15-lecie powiatu jest zarazem rocznicą powstania Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, która do 1999 roku działała, jako komisariat tyskiej jednostki.
Mikołów Uroczystości -
"Jak będę chciał, to spalę ten dom"
O skutkach, do jakich może doprowadzić nieodpowiedzialność przekonali się wczoraj mieszkańcy jednego z bloków mieszkalnych, w którym interweniowała straż pożarna oraz policjanci. Wszystko przez pozostawiony na kuchence garnek z potrawą, który mógł doprowadzić do poważnego pożaru. Sprawca interwencji trzeźwieje w policyjnym areszcie.
Jastrzębie Zdrój Pożary i podpalenia -
Został wyproszony z autobusu więc go zniszczył
Policjanci zatrzymali pijanego wandala, który wybił szybę i dokonał wgniecenia karoserii w autobusie komunikacji miejskiej. 19-latek zniszczył pojazd po tym, jak kierowca wyprosił go ze środka powodu wulgarnego i agresywnego zachowania. Teraz o losie nastolatka zadecyduje sąd. Grozi kara do 5 lat więzienia.
Mikołów Wandalizm -
Zlokalizowali niedoszłego "samobójcę"
Kryminalni z Żor odnaleźli 38-letniego mężczyznę, który wysłał do swojej partnerki wiadomość sms o tym, że zamierza popełnić samobójstwo. Zaniepokojona kobieta zaalarmowała Policję i poprosiła o pomoc, gdy telefon mężczyzny zaczął milczeć.
Żory Samobójstwa -
Szarża pijanego kierowcy bez prawa jazdy
Blisko 1,5 promila alkoholu wykazało badanie 23-letniego kierowcy alfy romeo, który wczoraj nad ranem, na bielskiej ul. Żywieckiej, spowodował kolizję z dostawczym fordem, a następnie wjechał w barierę ochronną i budynek. Jakby tego było mało sprawca nie posiadał prawa jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.
Bielsko-Biała Nietrzeźwi kierujący -
Odzyskali skradziony samochód
Dzięki zgłoszeniu anonimowego mieszkańca Żor policjanci odzyskali skradziony w Rybniku pojazd. Od dłuższego czasu stał on zaparkowany i nie był użykowany. To nie pierwszy przypadek, gdy mieszkańcy w myśl hasła społecznej kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz!" alarmują o niepokojących zdarzeniach miejscowych stróżów prawa.
Żory Kradzieże -
Dwukrotnie potrącił swoją żonę
Jastrzębscy policjanci ustalają dokładne okoliczności nieszczęśliwszego wypadku, do którego doszło na terenie jednej z posesji. Dwukrotnie potrącona przez swojego męża 41-latka ze złamanymi żebrami oraz urazem płuc trafiła do szpitala. Mężczyzna był trzeźwy.
Jastrzębie Zdrój Ruch Drogowy -
Policja czuwała nad bezpieczeństwem w mieście
W czwartek policjanci z sosnowieckiej komendy czuwali nad bezpieczeństwem w trakcie zgromadzenia publicznego. Uczestnicy zgromadzenia - młodzi ludzie przeszli ulicami centrum, demonstrując swoje poglądy. Zgromadzenie zakończyło się bez incydentów i zakłóceń porządku. Po godzinie 17.30 jego uczestnicy rozeszli się spod sosnowieckiej Katedry.
Sosnowiec Zabezpieczenie imprez masowych
-
Majówka z pożarem
Aby majówka z grillem upłynęła nam bezpiecznie, unikajmy sytuacji, które przez nieuwagę, brak wyobraźni lub nieostrożność mogą doprowadzić do sytuacji zagrażających mieniu, życiu lub zdrowiu. Wczoraj w Olsztynie doszło do pożaru samochodu marki VW Passat. Prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia było zostawienie w pojeździe niedogaszonego węgla drzewnego pozostałego po grillu.
Częstochowa Pożary i podpalenia -
Karta z kalendarza: MAJ. Współpraca policjantów i strażaków
Prezentujemy kolejny miesiąc mikołowskiego kalendarza 2014, którego bohaterami są policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie. Maj poświęcony jest współpracy policjantów ze strażakami. Dowiedz się, jak na co dzień współdziałają ze sobą mundurowi ratując ludzkie życie.
Mikołów Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Z uczniami o narkotykach i cyberprzemocy
W dniach 29 i 30 kwietnia oficer prasowy mysłowickiej komendy spotkał się z uczniami Zespołu Szkół Sportowych w Mysłowicach. Policjant ostrzegał młodzież przed konsekwencjami łamania przepisów prawa. Apelował też o zachowanie zdrowego rozsądku przy poruszaniu się w cyberprzestrzeni.
Mysłowice Profilaktyka -
Zatrzymany nożownik
Policjanci z chorzowskiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę, który na ulicy kilkakrotnie ugodził nożem 30-latka. Pokrzywdzony z ranami kłutymi trafił do szpitala. Sprawcy ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi teraz kara nawet 10 lat więzienia.
Chorzów Bójki i pobicia -
Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Siedem drużyn ze szkół podstawowych i z gimnazjów wzięło udział w powiatowych eliminacjach turnieju „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego”. Niebawem zwycięzcy wezmą udział w eliminacjach okręgowych.
Lubliniec Ruch Drogowy
-
Debata o bezpieczeństwie
W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Będzinie odbyła się debata społeczna dotycząca szeroko pojętego bezpieczeństwa. Celem spotkania było zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców powiatu będzińskiego w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Zorganizowano je pod hasłem "Bezpieczny powiat, bezpieczne miasto, bezpieczny Ja"
Będzin Profilaktyka -
Najsilniejszy policjant w Polsce
Policyjni siłacze z całej Polski już po raz piąty spotkali się w Kłobucku. Poziom był naprawdę wysoki. Tytuł najsilniejszego policjanta wywalczył sobie Mateusz Ostaszewski z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.
Kłobuck Sport
-
Tygryski uczestnikami ruchu drogowego
Na rowerze, pieszo, czy samochodem, ale zawsze bezpiecznie, na majowe wycieczki mogą wyruszyć Tygryski z Pawłowic, które odwiedziły żorskich policjantów, aby podsumować wcześniej zdobytą wiedzę z zakresu poruszania się w rejonie dróg. Sześciolatki, po pozytywnie zdanym egzaminie, zwiedziły budynek komendy i przysięgały mundurowym przestrzegać zasad bezpiecznego zachowania się.
Żory Profilaktyka
-
Mundurowi zabezpieczali świąteczny przemarsz
Dzisiaj ulicami Myszkowa przeszedł uroczysty pochód z okazji Święta Pracy i 10- rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Przemarsz zabezpieczali policjanci myszkowskiej drogówki i strażnicy miejscy z Myszkowa.
Myszków Zabezpieczenie imprez masowych -
Znamy zwycięzców okręgowego turnieju BRD!
Uczniowie z gimnazjum i szkoły podstawowej w Mazańcowicach wykazali się największą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz umiejętnościami przepisowej jazdy na rowerze w rozgrywanym wczoraj Okręgowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Bielsko-Biała Ruch Drogowy
-
Okradł uczniów gimnazjum
Bieruńscy policjanci zatrzymali złodzieja, który z szatni na terenie gimnazjum w Imielinie skradł kilka telefonów komórkowych i ubrania uczniów. Podczas przeszukania jego mieszkania mundurowi ujawnili też amfetaminę. Złodziej usłyszał 6 zarzutów za popełnione przestępstwa. Będzie również odpowiadał za kradzieże kwalifikowane jako wykroczenia. 22-letniemu mieszkańcowi Imielina grozi do 5 lat więzienia.
Bieruń Kradzieże -
Wyróżniona za wzorową postawę obywatelską
Komendant Miejski Policji w Żorach mł.insp. Dariusz Matusiak oraz Przewodnicząca Stowarzyszenia "Bezpieczne Miasto" wręczyli wczoraj podziękowania oraz statuetkę za wzorową postawę obywatelską. Otrzymała ją mieszkanka Żor, która na początku kwietnia powstrzymała od dalszej jazdy pijanego kierowcę. Jak się okazało, miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu.
Żory Nie reagujesz - akceptujesz