Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Krew dla potrzebujących
Ponad 23 litry krwi oddali dzisiaj mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej. W akcji zorganizowanej wspólnie z Oddziałem Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bielsku-Białej wzięło udział 52 policjantów.
Bielsko-Biała Akcje policyjne -
Zatrzymano dilera narkotyków i jego klienta
Bytomscy policjanci zatrzymali 30-letniego dilera narkotyków i jego klienta. Stróże prawa przejęli ponad 160 działek dilerskich amfetaminy. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Prokurator objął ich policyjnym dozorem. Dilerowi grozi teraz do 10 a jego 30-letniemu klientowi do 3 lat więzienia.
Bytom Przestępczość narkotykowa -
Kary dla pseudokibiców
Podczas meczu piłki nożnej, rozgrywanego pomiędzy Ruchem Chorzów i Zawiszą Bydgoszcz, doszło do kilku naruszeń prawa. Mundurowi w trakcie zabezpieczenia zatrzymali pięciu pseudokibiców. Sąd zastosował już wobec nich zakazy wstępu na imprezy masowe, kary grzywny i obowiązek prac społecznych.
Chorzów Pseudokibice -
Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny w Pszczynie
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pszczyńskiej komendy gościli w siedzibie LOK-u w związku z przeprowadzonymi tam powiatowymi eliminacjami do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Do konkursu przystąpili uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy rywalizowali ze sobą, wykazując się umiejętnością jazdy samochodem, motorowerem, wiedzą z zakresu pomocy przedmedycznej, a także znajomością przepisów ruchu drogowego.
Pszczyna Przestępczość narkotykowa
-
Bezpieczne przedszkole
Pod hasłem „Bezpieczne przedszkole dziś – bezpieczne społeczeństwo jutro” rozpoczęły się Ogólnopolskie Dni Bezpiecznego Przedszkola. Do ich obchodów włączyli się zabrzańscy policjanci, którzy uczestniczą w spotkaniach z dziećmi oraz przeprowadzają kontrole samochodów przywożących maluchy do przedszkoli.
Zabrze Profilaktyka
-
Odwiedzili mieszkańców Rokitnicy
Policjanci z zabrzańskiego wydziału prewencji uczestniczyli w festynie rodzinnym organizowanym przez Radę Dzielnicy Rokitnica. Mundurowi przygotowali dla uczestników festynu wiele atrakcji. Większość z nich była skierowana do najmłodszych mieszkańców. Wśród wielu niespodzianek, nie mogło zabraknąć maskotki śląskiej Policji – psa Sznupka.
Zabrze Profilaktyka -
Zdradziły go odciski palców
Policjanci z Tychów zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który próbował oszukać mundurowych co do swojej tożsamości. Jak się później okazało, mężczyzna, poza jazdą na „podwójnym gazie”, ma na sumieniu również inne przestępstwa. Dzięki dociekliwości stróżów prawa i dostępnym systemom policyjnym sprawca nie uniknie kary.
Tychy Kradzieże -
Okradli i zalali dom
Lublinieccy policjanci zatrzymali trzech sprawców włamania do domu, skąd skradli wyposażenie i inne przedmioty, powodując straty przekraczające 20 tys. zł. Rabusie zdemolowali pomieszczenia oraz uszkodzili instalację wodociągową, doprowadzając do wycieku ponad 200 m3 wody. Za popełniony czyn kodeks karny przewiduje nawet 10 lat więzienia.
Lubliniec Kradzieże z włamaniem -
Mistrzowski projekt z Sosnowca - "Agresja na aut"
Sosnowiecki projekt „Agresja na aut” zgłoszony do konkursu zorganizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pn. „Kibicuję bezpiecznie” został najwyżej oceniony ze wszystkich przesłanych z całego kraju. Zajęcie I miejsca wiąże się z nagrodą w wysokości 60.000 zł, która przeznaczona zostanie na dofinasowanie jego realizacji. Policjanci zajmujący się profilaktyką w Sosnowcu włączyli się w realizację przedsięwzięcia. Tolerancja, rywalizacja sportowa w duchu fair play, kulturalne kibicowanie to priorytety projektu i wartości, które będą młodzieży przekazywane przez opiekunów przedsięwzięcia.
Sosnowiec Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Policjanci przejęli narkotyki
Policjanci z Bytomia przejęli ponad 100 działek dilerskich marihuany. Za ich posiadanie zatrzymali 23-letniego mężczyznę. Usłyszał on już zarzut, za który grozi mu do 10 lat więzienia. Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem.
Bytom Przestępczość narkotykowa -
Kolejna edycja Moto Pikniku
Kolejna edycja imprezy organizowanej w ramach kampanii „Odpowiedzialny kierowca” odbyła się na w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Będzinie. W organizację imprezy włączyli się również policjanci z będzińskiej drogówki.
Będzin Profilaktyka -
Uratowali życie mieszkance Żor
Policjanci z żorskiego Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego uratowali życie 64-letniej, przewlekle chorej kobiecie. Kiedy siłowo weszli do mieszkania, na stole odnaleźli pożegnalny list, a w łóżku krwawiącą żorzankę. Dzięki wyjątkowemu podejściu oficer dyżurnej, a także błyskawicznej reakcji patrolu, dzisiaj 64-latka jest już bezpieczna.
Żory Samobójstwa -
Z dzielnicowym o roli policjanta pierwszego kontaktu
Czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Żorach odwiedzili wczoraj miejscowych stróżów prawa. Uczniowie spotkali się między innymi z dzielnicowym, który opowiedział im o swojej służbie, wyjaśnił kim jest policjant pierwszego kontaktu oraz w jakich sytuacjach mieszkańcy mogą zwrócić się do niego o pomoc. Tradycyjnie dzieci zwiedziły budynek komendy.
Żory Profilaktyka
-
Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Mysłowicach
Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego był szczególną okazją do przeprowadzenia działań profilaktyczno - edukacyjnych. Głównym celem imprezy w Mysłowicach było zwrócenie uwagi na problematykę bezpieczeństwa na naszych drogach. W akcję włączyli się również mysłowiccy policjanci...
Mysłowice Ruch Drogowy -
Policjanci w przedszkolu
40-lecie przedszkola nr 57 na katowickim osiedlu tysiąclecia było okazją do spotkania wielu pokoleń jego absolwentów. W zroganizowanym festynie uczestniczyli katowiccy policjanci.
Katowice Profilaktyka
-
Spotkanie policjantów z seniorami na Nikiszowcu
Trwa kolejna edycja programy profilaktycznego "Bezpieczna przystań" skierowanego do osób w wieku 60+. W ubiegłym roku udało nam się spotkań z kilkuset seniorami. Efekty naszej pracy są widoczne - spadła liczba przestępstw, gdzie pokrzywdzone są osoby starsze, a seniorzy poczuli się bezpieczniej. Nadal jednak wiele pozostaje do zrobienia. Dzisiaj policjanci z Wydziału Prewencji spotkali się z seniorami w Centrum Aktywności Lokalnej na Nikiszowcu.
Katowice Profilaktyka
-
Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Ruchu Drogowym
W Przedszkolu Miejskim nr 61 odbył się finał IX Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Ruchu Drogowym z Elementami Turystyki Rowerowej. Rywalizowało dzisięć przedszkoli. Wiedzę i umiejętności praktyczne maluchów oceniali policjanci z katowickiej drogówki.
Katowice Ruch Drogowy -
Podsumowali akcję „Poszukiwany”
Policjanci z zespołu do spraw poszukiwań i identyfikacji osób zabrzańskiej komendy podsumowali wyniki akcji „Poszukiwani”. Stróże prawa zatrzymali pięć osób z listów gończych. Wśród nich znalazł się 36-latek poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania i 13 listami gończymi. „Wpadł” w Wielkiej Brytanii, skąd został deportowany do naszego kraju.
Zabrze Zaginięcia i poszukiwania -
I Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Squashu
Podczas I Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Squashu o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu sportowo zmagali się policjanci z całego śląskiego garnizonu. Tytuł mistrza zdobył Marcin Ormianin – policjant z komisariatu IV w Sosnowcu. Pierwszy Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Zbigniew Klimus wręczył uczestnikom dyplomy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego.
Sosnowiec Sport -
Policyjny przebieraniec
Policjanci z mikołowskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który podszywał się pod policjanta. Pijany 32-latek, wyposażony w policyjną kamizelkę i zabawkowy pistolet, zatrzymywał samochody oraz legitymował ludzi. Jak się okazało, mężczyzna zajmował się organizacją imprez okolicznościowych, w trakcie których występował m.in. w stroju policjanta. Wodzirej - przebieraniec trafił pod opiekę lekarską.
Orzesze Przestępczość przeciwko porządkowi publicznemu