Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Zatrzymany fałszywy wnuczek
Policjanci z Rybnika zatrzymali na gorącym uczynku "fałszywego wnuczka", który usiłował wyłudzić od starszej kobiety 80 tys.złotych. 23- letni mieszkaniec Wałbrzycha wpadł w ręce stróżów prawa w chwili, gdy przyszedł odebrać pieniądze. Oszust usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.
Rybnik Oszustwa -
Piekarski szeryf
Policjant ruchu drogowego z piekarskiej komendy asp. Piotr Świtała został wyróżniony orderem Unicefu - "Szeryf Praw Dziecka". Tytuł i odznaczenie otrzymał z rąk uczniów ze szkoły nr 1 w Piekarach Śląskich.
Piekary Śląskie Kadry -
Nowa koncepcja pracy policjanta dzielnicowego w Sosnowcu
Trzy jednostki województwa śląskiego zostały wytypowane do wdrożenie nowej koncepcji pracy policjanta dzielnicowego. Wśród nich znalazła się Komenda Miejska Policji w Sosnowcu. Pilotażowy projekt rusza od 1 lipca bieżącego roku. Uroczystą odprawę dla sosnowieckich dzielnicowych poprowadził insp. Roman Rabsztyn - Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.
Sosnowiec Kadry
-
Policjanci na II Pikniku Rodzinnym
Karuzele, zjeżdżalnie, malowanie twarzy – te i wiele innych atrakcji zapewnili dzieciom organizatorzy II Pikniku Rodzinnego, który odbył się na terenie Przedszkola nr 11 w Żywcu. Piknik honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta. Na pikniku nie zbrakło żywieckich policjantów, którzy zaprezentowali milusińskim sprzęt wykorzystany w codziennej służbie oraz przeprowadzili konkurs wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Żywiec Profilaktyka
-
Dodatkowe policyjne patrole w Ornontowicach
Od lipca zwiększy się liczba policyjnych patroli w Ornontowicach. To efekt współpracy mikołowskiej komendy z władzami gminy, które sfinansują ponadnormatywne służby funkcjonariuszy z Orzesza. Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie wraz z Komendantem Komisariatu Policji w Orzeszu spotkali się z Wójtem Gminy Ornontowice w celu podpisania porozumienia w tej sprawie.
Mikołów Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Alkohol, kolizja i sądowy zakaz
Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miał 75-letni kierowca opla, zatrzymany wczoraj przez policjantów z mysłowickiej drogówki. Nie dość, że jechał na „podwójnym gazie”, to na dodatek spowodował kolizję i złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna „wpadł” w ręce mundurowych dzięki poszkodowanemu w zdarzeniu.
Mysłowice Nietrzeźwi kierujący -
Odblaskowe przedszkole
Policjanci z żywieckiej drogówki wzięli udział w zorganizowanym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Żywcu spotkaniu z dziećmi z przedszkola nr 9. W spotkaniu uczestniczył również Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor. Przeprowadzone w przededniu wakacji przedsięwzięcie miało na celu przypomnienie najmłodszym jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Maluchy otrzymały od organizatorów kamizelki odblaskowe, kolorowanki oraz książki.
Żywiec Profilaktyka
-
Policyjne rady i życzenia dla przedszkolaków
I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Żorach mł.insp. Jacek Firla spotkał się z grupą dzieci, którym życzył udanych, a przede wszystkim - bezpiecznych wakacji. Na pamiątkę mali goście otrzymali Zeszyty Bezpiecznego Przedszkolaka z najważniejszymi poradami dla najmłodszych.
Żory Profilaktyka
-
Areszt dla 19-latka za oszustwa internetowe
19 latek z Raciborza dokonał kilkunastu oszustw w internecie. Został namierzony przez raciborskich śledczych zwalczających przestępczość gospodarczą. Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie.
Racibórz Przestępczość internetowa
-
Policja w Sosnowcu i mistrzowie karate - Razem dla bezpieczeństwa
Jest coś, co łączy sosnowiecką policję i sosnowiecki Klub Karate. To troska o bezpieczeństwo mieszkańców i działania na rzecz przeciwdziałania agresji. Jesienią ubiegłego roku wspólne przedsięwzięcia zwracały uwagę na bezpieczeństwo własne kobiet – mieszkanek Sosnowca. Festyn sportowo-rekreacyjnego był dobrą okazją do podsumowania sportowego roku szkolnego w klubie.
Sosnowiec Profilaktyka -
"Dzień Bez Przemocy w Szkole"
Policjanci bytomskiej komendy uczestniczyli w happeningu z okazji „Dnia Bez Przemocy w Szkole”. Organizatorem spotkania było Gimnazjum nr 1 przy ul. Tarnogórskiej. Mundurowi omawiali temat przemocy wśród współczesnej młodzieży oraz przeprowadzili pokaz samoobrony.
Bytom Profilaktyka
-
Wakacyjne porady
Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Dla stróżów prawa to jednak czas wzmożonej pracy. Policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących samochodami oraz autokarami, mundurowi z prewencji patrolują zbiorniki wodne, zwracając uwagę na wszystkich, którzy w upalne dni korzystają z kąpieli. Przypominamy, że wakacje to przerwa od pracy i szkoły, ale nie od myślenia - zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie!
KWP w Katowicach Profilaktyka -
„Dziękujemy, że jechał Pan bezpiecznie”
„Dziękujemy, że jechał Pan bezpiecznie” - takimi słowami oraz wręczeniem własnoręcznie wykonanych laurek dzieci z Przedszkola w Cięcinie dziękowały kierowcom, którzy z poszanowaniem przepisów prawa ruchu drogowego poruszali się po drogach miejscowości. To kolejne już działanie podejmowane przez żywieckich stróżów prawa w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach.
Żywiec Ruch Drogowy
-
Tymczasowy areszt za usiłowanie zabójstwa rodziny
Sąd tymczasowo aresztował 22-latka, który usiłował zamordować swoją rodzinę. Mężczyzna najpierw usiłował udusić swojego dziadka, następnie nożem i nożyczkami zaatakował matkę, ojca i brata dotkliwie ich raniąc. Policjanci obezwładnili napastnika. Mieszkaniec Łazisk Górnych usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa wielokrotnego. Grozi mu nawet dożywocie.
Mikołów Zabójstwa -
Rusza pilotażowy projekt wdrożenia nowej koncepcji pracy dzielnicowych
Komenda Miejska Policji w Żorach, jako jedna z trzech jednostek na Śląsku, została wytypowana do pilotażowego programu wdrożenia nowej koncepcji pracy dzielnicowego. W czwartek, w spotkaniu z policjantami pierwszego kontaktu, uczestniczyli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na czele z insp. Romanem Rabsztynem - Zastępcą Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz pondinsp. Jackiem Babiuchem - Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji.
-
Spotkania z policjantami sposobem na bezpieczne wakacje
Katowiccy policjanci w ramach działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne wakacje” odwiedzali z prelekcjami uczniów katowickich szkół. Tematem przewodnim w rozmowach z młodzieżą było szeroko pojęte bezpieczeństwo podczas wakacji.Prelekcje dla uczniów przygotowali policjanci z drogówki i zespołu prewencji kryminalnej.
-
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas mundurowych
Wczoraj w Zespole Szkół Techniczno - Usługowych w Tarnowskich Górach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas mundurowych. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele policji i innych służb. Tarnogórską komendę reprezentował Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach podinsp. Andrzej Wystalski.
-
Dzielnicowy zatrzymał 2 poszukiwanych
Dzielnicowy z komisariatu II zatrzymał wczoraj kolejne osoby poszukiwane. Tym razem to dwaj mężczyźni w wieku 16 i 61 lat. Chociaż panów dzieli duża różnica wieku, to na każdego z nich sąd wydał nakaz doprowadzenia. 16-latek został umieszczony w placówce opiekuńczej, a 61-latek został doprowadzony do aresztu.
-
Kryminalni z Żor nominowani do tytułu Szeryfa Praw Dziecka
Za szczególny wkład w walkę o prawa najmłodszych order UNICEF-u otrzymali kryminalni z Żor. Symboliczną odznakę Szeryfa Praw Dziecka, pamiątkowy dyplom i ręcznie wykonany kwiat odebrali z rąk dyrekcji oraz uczniów Zespołu Szkół nr 5.
Żory Profilaktyka -
Podziękowania za zatrzymanie pijanej kierującej
Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie mł. insp. Tomasz Olesiński oraz Starosta Mikołowski i Wicestarosta powiatu mikołowskiego podziękowali mężczyznom, którzy zatrzymali pijaną kierującą. Dzięki wzorowej postawie 28-latka i 31-latka udało się uniknąć tragedii na drodze. Komendant podkreślił, że takie zaangażowanie jest godne naśladowania i zgodne z hasłem policyjnej kampanii „Nie reagujesz - akceptujesz”.
Mikołów Nie reagujesz - akceptujesz