Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczny przedszkolak na "Dobry start"
Na zaproszenie milusińskich w murach będzińskiego przedszkola "Dobry start" gościli wczoraj policjanci. Spotkanie, które odbyło się w ramach akcji "Bezpieczne przedszkole" stało się okazją do rozmowy z najmłodszymi mieszkańcami Będzina na temat ich bezpieczeństwa zarówno w życiu codziennym jak i w trakcie drogi do przedszkola.
Będzin Profilaktyka
-
„Bezpiecznie – chce się żyć” w Bielsku-Białej
W Sali Redutowej bielskiego hotelu przy ul. 11 Listopada odbyło się seminarium poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym pod nazwą "Bezpiecznie – chce się żyć”. W spotkaniu uczestniczyło blisko 300 osób, w tym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji Katowicach oraz Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.
Bielsko-Biała Ruch Drogowy -
Niecodzienne odwiedziny
Żywiecką komendę policji odwiedzili niecodzienni goście. Były to przedszkolaki z Przedszkola nr 11 w Żywcu. W czasie spotkania maluchy miały okazję z bliska przyjrzeć się pracy policjantów. Najwięcej emocji wzbudził pokaz zabezpieczania śladów kryminalistycznych zaprezentowany przez asp.szt. Piotra Harędzińskiego oraz pokaz wyszkolenia policyjnego psa Larego. Korzystając z okazji stróże prawa przypomnieli dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drogach.
Żywiec Profilaktyka
-
Policjanci przejęli prawie 1500 działek dilerskich amfetaminy
Policjanci z bytomskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Kryminalni znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę, z której można przygotować prawie 1500 działek dilerskich. Mieszkaniec Bytomia usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Prokurator objął go dozorem policyjnym.
Bytom Przestępczość narkotykowa -
Zareagowali i ujęli pijanego kierowcę
Na pochwałę zasługuje postawa trzech mężczyzn, którzy ujęli pijanego kierowcę volkswagena. Mieszkańcy Łazisk Górnych zauważyli, jak na parking wjeżdża uszkodzone auto, ciągnące za sobą... słupek drogowy. Młodzi ludzie podbiegli do auta i widząc, że kierowca jest pijany, uniemożliwili mu dalszą jazdę, zabierając kluczyki.
Mikołów Nie reagujesz - akceptujesz, Nietrzeźwi kierujący, Ruch Drogowy -
I Półmaraton Bytomskich Służb Mundurowych
W minioną niedzielę już po raz szósty biegacze z całej Polski wzięli udział w Bytomskim Półmaratonie. Tym razem było ich ponad 1300. Pierwszy raz w ramach imprezy zorganizowano Półmaraton Bytomskich Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu. Wśród uczestników, którzy w regulaminowym czasie ukończyli bieg, wylosowany został samochód.
Bytom Sport -
Podsumowanie wojewódzkiej akcji „Trzeźwość”
Śląscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania "Trzeźwość". Mundurowi skontrolowali prawie 25 tys. kierowców. Niestety, 81 kierujących prowadziło swoje pojazdy po alkoholu...
KWP w Katowicach Ruch Drogowy, Akcje policyjne
-
Ukradł but do pary
W ręce mundurowych z Żor wpadł 24-letni złodziej markowych butów. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku, gdy próbował z salonu obuwniczego wynieść... pasujący do pary but. Kilkadziesiąt minut wcześniej, w tym samym sklepie, ukradł pierwszy z upatrzonej pary.
Żory Kradzieże -
Nietrzeźwi rodzice "opiekowali się" pięciorgiem małych dzieci
Pijani rodzice, którzy dzisiejszej nocy opiekowali się pięciorgiem małych dzieci, będą tłumaczyć się przed sądem. Matka w chwili interwencji policjantów miała w organizmie 2, a ojciec 2,6 promila alkoholu. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo, może im grozić kara nawet do 5 lat więzienia.
Rybnik Nietrzeźwi opiekunowie -
Pistolety znalezione w lesie
Będzińscy policjanci zabezpieczyli dwa pistolety, odnalezione w niedzielę wieczorem w rejonie kompleksu leśnego w pobliżu Dobieszowic. Broń zostanie teraz poddana badaniom. Ich wyniki powinny między innymi dać odpowiedź na pytanie, czy była ona w przeszłości używana w działalności przestępczej.
Będzin Broń i amunicja -
Uciekł z więzienia, żeby napić się piwa
Jastrzębscy policjanci zatrzymali 37-latka, który uciekł z więzienia podczas wykonywanej pracy. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych, kiedy raczył się piwem w jednym z osiedlowych barów. Uciekinier wkrótce wróci za więzienne mury.
Jastrzębie Zdrój Poszukiwani -
Międzynarodowo na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym
Podinsp. Agata Głowacka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Żorach wzięła udział w warsztatach szkoleniowych zorganizowanych w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Trzydniowym zajęciom, które odbyły się w Łomży, oprócz wykładów, towarzyszyła wymiana doświadczeń w zakresie innowacyjnych rozwiązań dotyczących poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Żory Ruch Drogowy, Współpraca międzynarodowa -
Pijani opiekowali się dziećmi
Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo odpowiedzą kolejni nietrzeźwi rodzice. 28-letni będzinianin i jego dwa lata młodsza partnerka życiowa, udali się w sobotni wieczór na suto zakrapianą alkoholem imprezę razem z dwójką swoich dzieci. Weekendowa zabawa skończyła się dla opiekunów pobytem na izbie wytrzeźwień. Ich dwumiesięczny syn i 3-letnia córka trafili do placówki opiekuńczej.
Będzin Nietrzeźwi opiekunowie
-
Dzielnicowi z Krzepic zatrzymali włamywaczy
W niecałą godzinę od zgłoszenia o zdarzeniu dzielnicowi z Krzepic zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się na zaplecze jednego z lokali użytkowych w Przystajni. Złodzieje ukradli 4 skrzynki z 80 pustymi butelkami po piwie, które częściowo sprzedali w pobliskim sklepie. O ich dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Grozi im do 10 lat więzienia.
Kłobuck Kradzieże z włamaniem -
"Tydzień z Pancernikiem Gustawem"
Policjanci z zebrzydowickiego komisariatu włączyli się do ogólnopolskiej kampanii promującej bezpieczne przewożenie dzieci podczas jazdy samochodem. Dzięki inicjatywie dzielnicowego w gminie Zebrzydowice został przeprowadzony „Tydzień z Pancernikiem Gustawem”. Akcję wspierał także „Sznupek” - maskotka śląskiej policji.
Cieszyn Ruch Drogowy -
Śląscy policjanci zabezpieczali Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej
Dobiegły końca Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Podczas zabezpieczania 30 meczów w katowickim Spodku nie odnotowaliśmy żadnych incydentów. Wszystkie spotkania, z których finałowe zgromadziło 12 tysięcy kibiców na trybunach i aż 15 tysięcy osób, obserwujących mecz na telebimie przed halą, przebiegły w prawdziwie sportowej atmosferze.
KWP w Katowicach Zabezpieczenie imprez masowych
-
Odpowiedzą za znieważenie policjantów
Policjanci z Chorzowa zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którzy przed meczem piłkarskim pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i GKS Bełchatów, znieważyli mundurowych. Trzem dorosłym grożą 2 lata więzienia. Nieletnim zajmie się sąd rodzinny.
Chorzów Ataki na policjantów -
Tymczasowy areszt dla pijanego kierowcy
Policjanci z Częstochowy zatrzymali pijanego kierowcę bmw. 35-latek kierował autem mając w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Jak się okazało, był on na warunkowym zwolnieniu z zakładu karnego, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
Częstochowa Nietrzeźwi kierujący -
Obnażał się przed kobietami
Kryminalni z Rudy Śląskiej zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu będzińskiego. Mężczyzna podejrzany jest o obnażanie się przed dwoma kobietami i małoletnią poniżej 15 roku życia. Zatrzymany mógł działać również w innych miastach województwa śląskiego.
Ruda Śląska Przestępczość seksualna -
Mundurowi na pikniku
Policjanci z Myszkowa zostali zaproszeni na „Zlot Rodzin Abstynenckich”, który odbył się w weekend w Leśniowie. W przedsięwzięciu uczestniczyło kilkaset osób z całej Polski. Podczas pikniku mundurowi promowali bezpieczeństwo. Działał też punkt konsultacyjny, gdzie chętni mogli uzyskać porady z zakresu uzależnień i przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Organizatorzy pikniku przygotowali dla wszystkich szereg atrakcji...
Myszków Profilaktyka