Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Pseudokibice znowu dali o sobie znać
W czasie sobotniego meczu pomiędzy GKS-em Katowice i GKS-em Tychy, kolejny raz dali o sobie znać katowiccy pseudokibice, najpierw odpalili race, a następnie próbowali przedrzeć się do sektora gości. Policjanci bezpośrednio po meczu zatrzymali dwunastu najbardziej agresywnych pseudokibiców. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.
Katowice Pseudokibice -
Nie wszyscy mogli bawić się na "Mayday"
Kolejny festiwal Mayday odbywał się w Katowicach. Zabawa trwała od wczorajszego wieczora do dzisiejszego rana. Podobnie jak w poprzednich latach, jej uczestników sprawdzało kilkudziesięciu policjantów z wydziału antynarkotykowego i celników z psami wyspecjalizowanymi w poszukiwaniu narkotyków. Mimo, że uczestnicy zabawy wiedzieli o kontrolach - policjanci zatrzymali 31 osób, które posiadały przy sobie narkotyki.
Katowice Zabezpieczenie imprez masowych -
Szkolenie z zakresu praw zwierząt
Policjanci z pionu zwalczającego pzestępczość gospodarczą wzięli udział w szkoleniu z zakresu ochrony karpi i innych ryb. Zjawisko niezgodnego z prawem transportu i uśmiercania tych zwierząt nasila się w okresie przedświątecznym. Organizatorem szkolenia był Klub Gaja, przy wsparciu Uniwersytetu Śląskiego. Było ono jednym z działań w ramach kampanii "Jeszcze żywy karp"
KWP w Katowicach Współpraca Policji z innymi podmiotami, Szkolenia i ćwiczenia -
Znęcał się nad babcią
Mundurowi z chorzowskiej komendy zatrzymali 29-latka podejrzanego o znęcanie się fizycznie i psychicznie nad swoją babcią. Bił ją, poniżał i okradał z pieniędzy. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.
Chorzów Przemoc domowa -
Tragiczny wypadek w Rudzie Kozielskiej
Raciborscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło w Rudzie Kozielskiej na ulicy Raciborskiej. Ciężarowe iveco zjechało z drogi i potrąciło dwie kobiety. Obie poniosły śmierć na miejscu.
Racibórz Wypadki śmiertelne -
Nie wpuścił go drzwiami więc wszedł oknem
Nawet na rok może trafić do więzienia 45-latek podejrzany o naruszenie miru domowego. Mężczyzna wybił szybę w oknie balkonowym i wszedł do mieszkania należącego do znajomego tylko po to, żeby zabrać swoje rzeczy. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd.
Jastrzębie Zdrój Przestępczość kryminalna -
Mundurowi walczyli o puchar prezydenta
W VI Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej zmierzyło się 10 drużyn. Policyjna drużyna zajęła wysokie, trzecie miejsce. Zwyciężyli gospodarze – strażacy, którzy w finałowym pojedynku pokonali żołnierzy.
Bielsko-Biała Sport
-
Odzyskali skradzione elektronarzędzia
Policjanci z komisariatu II w Zabrzu zatrzymali 41-letniego mężczyznę podejrzanego o włamanie do warsztatu stolarskiego mieszczącego się przy ulicy Myśliwskiej. Sprawca wyniósł z warsztatu elektronarzędzia o wartości 1500 złotych. Wszystkie te przedmioty zostały odzyskane. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.
Zabrze Kradzieże z włamaniem -
Pijana mama trzymała, a córka "okładała" sąsiadkę
Złamany nos i siniaki, to skutki awantury pomiędzy sąsiadkami na klatce schodowej jednej z kamienic przy ul. Robotniczej w Dąbrowie Górniczej. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Pijanej kobiecie i jej córce za pobicie sąsiadki grozi do 3 lat więzienia.
Dąbrowa Górnicza Bójki i pobicia
-
Spotkanie komendanta z policjantami
Inspektor Robert Szczypka spotkał się z policjantami służby przygotowawczej. Szef zawierciańskiej komendy podziękował „młodym” funkcjonariuszom za codzienną trudną służbę. Życzył także wszystkim awansów oraz uznania i szacunku mieszkańców powiatu.
Zawiercie Kadry -
Ślubowanie uczniów klas mundurowych
Wczoraj odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych - mundurowych Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach. W uroczystości wzieli udział rodzice pierwszoklasistów, nauczyciele lędzińskiego PZS-u i zaproszeni goście. Zajęcia z musztry, przygotowujące pierwszoklasistów miedzy innymi do tego wydarzenia, prowadził z nimi wiceszef bieruńskiej policji.
Bieruń Uroczystości, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
"Agresja na aut" – koniec I etapu programu
Zakończył się I etap realizacji programu "Agresja na aut". We wrześniu i październiku sosnowieccy policjanci odwiedzili wszystkie gimnazja na terenie miasta. Przprowadzili z młodzieżą zajęcia na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz bezpieczeństwa podczas imprez sportowych, w których uczestniczyli również piłkarze Zagłębia Sosnowiec.
Sosnowiec Profilaktyka -
Bezpieczny pierwszak
Blisko setka uczniów klas pierwszych z Kóz spotkała się z policjantami z drogówki oraz miejscowymi dzielnicowymi. Zajęcia poświęcone były bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Ich uczestnicy otrzymali na zakończenie materiały edukacyjne ufundowane przez jedną z bielskich firm motoryzacyjnych.
Bielsko-Biała Profilaktyka
-
Wizyta policjantów zza Odry
Od poniedziałku do piątku w naszym województwie gościła delegacja niemieckich policjantów. Odwiedzili Katowice, Racibórz i Zabrze. Wizyta odbyła się w ramach Programu Loenardo da Vinci "Uczenie się przez życie".
KWP w Katowicach Współpraca międzynarodowa -
Policjanci wyjaśniają śmierć 45-latka
Kryminalni z rudzkiej komendy wyjaśniają przyczyny śmierci 45-letniego mężczyzny, którego zwłoki znaleziono wczoraj w Bielszowicach. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek z jego śmiercią. Jeszcze dziś obaj zatrzymani będą przesłuchiwani przez rudzkich śledczych.
Ruda Śląska Zabójstwa
-
Powstaje trzeci komisariat w Gliwicach
W szybkim tempie postępują prace przy budowie nowej siedziby Komisariatu III Policji w Gliwicach. Widać już mury budynku, na który czekają nie tylko policjanci. Pod koniec przyszłego roku będą mogli przyjmować pierwszych interesantów w godnych warunkach.
Gliwice Logistyka, wyposażenie
-
Komendant podziękował za pomoc
Komendant Miejski Policji w Zabrzu mł. insp. Dariusz Wesołowski spotkał się z kobietą, dzięki pomocy której przed kilkoma dniami policjanci zatrzymali sprawcę włamania do samochodu. Podejrzany został zatrzymany na gorącym uczynku przestępstwa w chwili, kiedy znajdował się wewnątrz pojazdu. Dziękując zabrzance za pomoc, szef zabrzańskich policjantów podkreślił, że dzięki takim postawom, mundurowi mogą szybko i skutecznie reagować.
Zabrze Kradzieże z włamaniem -
Katowicki policjant wystartował! Przebiegnie 580 km dla chorych dzieci
Po raz kolejny chce udowodnić, że nie ma rzeczy niemożliwych! Jego plan jest ekstremalny. Sierżant Paweł Cieślik, mundurowy z katowickiej policji, w pięć dni chce przebiec trasę z Tychów do Gdańska. Dzisiaj rano wystartował spod Śląskiego Hospicjum dla Dzieci w Tychach. W czasie 580 kilometrowego biegu, policjant będzie zbierał fundusze dla podopiecznych fundacji.
Katowice Ofiarni i odważni
-
Wyróżnienia dla służb ratowniczych
W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Katowicach-Szopienicach odbyła się uroczystość, związana ze zbliżającymi się obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Była to też okazja do wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie oraz nagród i wyróżnień policjantom strażakom i innym służbom ratowniczym oraz miejskim. Wszyscy wyróżnieni brali czynny udział w akcji ratowniczej, podczas katastrofy budowlanej 23 października 2014 roku w Katowicach.
KWP w Katowicach Uroczystości -
Odblaskowa trzynastka
Policjanci z Piekar Śląskich odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 13. Mundurowi rozmawiali z nimi o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze i przypomnieli o obowiązkowych elementach odblaskowych. Wyjątkowo miłą niespodzianką było przedstawienie, które przygotowali uczniowie klas IIIa i III b, dotyczące bezpieczeństwa.
Piekary Śląskie Profilaktyka