Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Wypadek drogowy, w którym zginął pieszy
W minioną sobotę po 19.00, na drodze drodze krajowej nr 46 w kierunku Olsztyna, śmierć poniósł 39-letni pieszy. Mężczyzna szedł środkiem jezdni poza terenem zabudowanym, bez jakiegokolwiek elementu odblaskowego. Został potrącony przez samochód m-ki Renault Clio, którym kierował 59-letni częstochowianin. To jeden z pięciu weekendowych wypadków w regionie częstochowskim, w których uczestniczyli piesi użytkownicy dróg.
Częstochowa Ruch Drogowy, Wypadki śmiertelne -
Razem pili, a później pojechali autem
Policjanci z komisariatu I w Zabrzu zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zdarzenia drogowego. Nie dość, że pijany jechał on autem i spowodował kolizję, to na dodatek uciekł z miejsca zdarzenia. Jak się okazuje do marca bieżącego roku obowiązuje go sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
Zabrze Nietrzeźwi kierujący -
Na szczęście pomoc przyszła w porę
Kłobuccy policjanci dwukrotnie interweniowali wczoraj wobec mężczyzn, którzy w stanie silnego upojenia alkoholowego leżeli przy drodze. Tym razem na szczęście udało się uniknąć tragedii. Apelujemy do wszystkich o rozwagę w okresie zimowym - widzisz, dzwoń, pomóż!
Kłobuck Zamarznięcia -
Ucieczkę zakończył w rzece
Sceny niczym z filmu kryminalnego rozegrały się wczoraj w Przyborowie. 37-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać. Ucieczkę zakończył staczając się samochodem do rzeki. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie 3,5 promila alkoholu. W samochodzie oprócz niego znajdowało się jeszcze dwóch pasażerów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości 37-latkowi grozi nawet do dwóch lat więzienia. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.
Żywiec Nietrzeźwi kierujący -
Chciał się zabawić, a został pobity i obrabowany
40-letni mężczyzna chciał się zabawić. Zaparkował swojego tira na ulicy Bocheńskiego i przyjechał do centrum. Fundował alkohol i jedzenie przypadkowo poznanym osobom. Został pobity i obrabowany w bramie kamienicy przy ulicy Mielęckiego. O pomoc poprosił policjantów.
Katowice Rozboje -
Zatrzymany za kradzież puszki WOŚP
Policjanci zatrzymali 14-letniego mieszkańca Cieszyna, który ukradł puszkę WOŚP. Do zatrzymania sprawcy przyczynili się dwaj mieszkańcy Pielgrzymowic, którzy ujęli złodzieja i przekazali mundurowym. Za popełniony czyn nastolatek odpowie przed sądem rodzinnym.
Cieszyn Kradzieże -
Rozbój na zlecenie
Policjanci z Częstochowy zatrzymali 30-letnia kobietę i jej 31-letniego znajomego, którzy dokonali rozboju na 38-letniej częstochowiance oferującej usługi towarzyskie. Ustalenia śledczych wskazują, iż mężczyzna umówił się na spotkanie w jednym z mieszkań w centrum Częstochowy. W środku mieszkania, sprawca uderzył kobietę i zażądał wydania pieniędzy. Po kradzieży uciekł do czekającej na niego wspólniczki, która jak się okazało zleciła rozbój na dawnej znajomej.
Częstochowa Rozboje -
Poszukujemy świadków śmiertelnego potrącenia rowerzysty
Komenda Miejska Policji w Tychach poszukuje świadków wypadku drogowego, który miał miejsce 30 sierpnia 2014 roku w Tychach na ulicy Towarowej. Około 15.10 kierujący samochodem marki Audi A4, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potracił kierującego rowerem. W wyniku zdarzenia rowerzysta poniósł śmierć.
Tychy Wypadki śmiertelne -
Nieuczciwi wolontariusze okradali WOŚP
Katowiccy policjanci zabezpieczali wczorajszy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który przebiegał bardzo spokojnie. Stróżów prawa można było spotkać szczególnie w miejscach, w których odbywały się zbiórki pieniędzy. Odnotowaliśmy 4 incydenty. Zatrzymaliśmy 8 nieuczciwych wolontariuszy WOŚP, którzy ukradli z puszek pieniądze. Łącznie ponad 3 tysiące złotych.
Katowice Kradzieże z włamaniem -
32-latek usłyszał zarzut wymuszenia rozbójniczego
Raciborscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze. Do przestępstwa doszło 10 stycznia na terenie Raciborza. Jak ustalili śledczy, 32-letni mieszkaniec tego miasta działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej groził spowodowaniem obrażenia ciała 22-letniego mężczyzny.
Racibórz Rozboje -
Policjanci zabezpieczali i wspomagali Orkiestrę
Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem XXIII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stróże prawa zwracali szczególną uwagę na to, czy zbiórki były prowadzone przez osoby do tego uprawnione oraz na pozostające bez opieki kwestujące dzieci. Ponadto, jak co roku pilnowali porządku na związanych z orkiestrą imprezach masowych oraz asystowali podczas konwojów zebranych pieniędzy.
Akcje policyjne -
Zarzuty za fałszywy alarm o bombie
Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali 41-latka podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu w rudzkiej kopalni Pokój. Mężczyzna telefonicznie powiadomił o ładunku wybuchowym podłożonym na terenie kopalni, w momencie, gdy trwała tam akcja protestacyjna. Zatrzymanemu mieszkańcowi Rudy Śląskiej grozi do 8 lat więzienia.
Ruda Śląska Fałszywe alarmy
-
Pożar przy ulicy Wojska Polskiego – nie żyje 44-letni mężczyzna
Lublinieccy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności pożaru, do którego doszło wczoraj na jednym miejskich osiedli. W płomieniach zginął 44-letni mężczyzna.
Lubliniec Pożary i podpalenia -
Policjanci zatrzymali czterech agresywnych wandali
Zakazem zbliżania się oraz dozorem policyjnym zakończył się dla czterech nastolatków akt wandalizmu oraz napaść na tyszanina. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów kilka dni po popełnionym przestępstwie. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.
Tychy Wandalizm
-
Prawie 800 działek amfetaminy przejęte przez policjantów
Kolejną osobę podejrzaną o posiadanie narkotyków zatrzymali rudzcy policjanci. Kryminalni z „piątki” zabezpieczyli amfetaminę, z której można było otrzymać prawie 800 działek dealerskich. Wartość czarnorynkowa przejętych narkotyków, to prawie 2,5 tysiąca złotych.
Ruda Śląska Przestępczość narkotykowa -
Odpowie za bezpodstawną interwencję
Za bezpodstawną interwencję policji i pogotowia odpowie 42-letni mieszkaniec Zwardonia. Mężczyzna zatelefonował na pogotowie ratunkowe i poinformował o nieprzytomnej kobiecie wymagającej pomocy lekarskiej. Gdy ratownicy i policjanci dotarli na miejsce okazało się, że nikt pomocy nie potrzebuje, a sam zgłaszający jest nietrzeźwy. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć policjantom swojego zachowania. Niestety nie jest to odosobniony przypadek.
Żywiec Fałszywe alarmy -
Pięcioro rannych w zderzeniu samochodu z drzewem
Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po 9.30 w miejscowości Wieszowa. W wypadku ranna została kierująca oraz czworo 12-letnich pasażerów. Jedno dziecko jest w bardzo ciężkim stanie. Kierująca samochodem była trzeźwa. Sprawą zajmują się śledczy z tarnogórskiej komendy...
Tarnowskie Góry Ruch Drogowy
-
Areszt dla sprawcy napadu na bank
Na wniosek policji i prokuratury będziński sąd tymczasowo aresztował wczoraj na okres 3 miesięcy drugiego ze sprawców zeszłorocznego napadu na bank. 23-letni będzinianin wraz ze swoim 27-letnim kompanem 12 grudnia ubiegłego roku napadli w centrum Będzina na placówkę jednago z banków. Młody będzinianin za przestępstwo którego się dopuścił może spędzić teraz w więzieniu nawet 12 lat.
Będzin Napady na banki -
Poszukiwany zgłosił się do prokuratury
Poszukiwany przez policjantów mężczyzna, który uczestniczył w bójce w czasie nocy sylwestrowej w Dankowicach, zgłosił się wczoraj do prokuratury. 32-latek z Brzeszcz usłyszał już zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Za przestępstwa, których się dopuścił, mogą mu grozić 3 lata więzienia.
Bielsko-Biała Bójki i pobicia -
Mundurowi uratowali mężczyznę
Czujność mundurowych z Bytomia zapobiegła ludzkiej tragedii. W nocy przy ul. Chorzowskiej policjanci zauważyli mocno wyziębionego bezdomnego. Interwencja zakończyła się szczęśliwie. Stróże prawa pomogli mu i przewieźli do bytomskiej noclegowni przy ul. Kosynierów.
Bytom Zamarznięcia