"Otwarte Dni Wrotkarstwa w Żorach" (mapka)

Data publikacji 07.06.2011

Policjanci wspólnie z uczniami klasy policyjnej III liceum ogólnokształcącego z Żor, zabezpieczyli trasę przejazdu "II Długodystansowego Pucharu Śląska 2011- wrotkarstwo szybkie". Wyścig został zorganizowany w ramach pierwszych "Otwartych Dni Wrotkarstwa w Żorach".

W niedzielę 5 czerwca o godzinie 10.30 spod Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Folwareckiej wystartował "Wyścig po zdrowie dla amatorów sportów rolkowych". Uczestnicy musieli pokonać dystans 1,9 km. Zawodowcy na trasę wyruszyli nieco później, pilotowani przez policyjny motocykl i pokonali kolejno 42 i 21 kilometrów. Wyścig przebiegał ulicami Folwarecką, Niepodległości i Aleją Wojska Polskiego.