Śląscy maratończycy

Data publikacji 17.04.2011

Reprezentacja KWP w Katowicach zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej w dębieńskim maratonie. Już po raz dziewiąty śląscy policjanci wspólnie z najlepszymi zawodniczkami i zawodnikami z całej Polski, a także Kenijczykami i Ukraińcami, pojawili się w stolicy polskiego maratonu - Dębnie. W trakcie 38 edycji międzynarodowych zmagań na starcie stanęło około 1000 zawodników, w tym 63 policjantów.

Organizatorem IX Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego. Honorowym patronatem zawody objął Komendant Główny Policji. Jak zwykle trasa maratonu wiodła przez piękne tereny gminy Dębno. Po zaciekłej walce na trasie, drużynowymi mistrzami polski zostali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. II miejsce zajęła ekipa KMP w Elblągu, III miejsce – KWP Gdańsk. Klasyfikację indywidualną wygrał Adam Thiel z Komisariatu Policji w Lęborku. Drugie miejsce wywalczył Maciej Wojciechowski – na co dzień wykładowca w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Miejsce trzecie zdobył Tomasz Matusiak ze Szkoły Policji w Słupsku. W klasyfikacji kobiet wygrała Aleksandra Saraceń z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie.