Policjanci pomagają pierwszym pielgrzymom
Policjanci ruchu drogowego czuwać będą nad bezpieczeństwem pieszych i zmotoryzowanych pielgrzymów. Ręczne kierowanie ruchem drogowym pozwoli na bezkolizyjne i płynne kierowanie pielgrzymów na Jasną Górą, a poruszających się pojazdami na wyznaczone parkingi.
Policjanci prewencji i służby kryminalnej przypilnują, aby pielgrzymi nie stali się ofiarami kieszonkowców.
Policyjne zabezpieczenie uroczystości to pomoc dla wszystkich pielgrzymów już przybywajacych do Częstochowy - tak aby bezpiecznie dotarli na miejsce i powrócili do swoich domów. W te szczegóne dni do Czestochowy przybywa kilkaset tysięcy wiernych poruszających się pieszo, pociągami, autokarami i indywidualnymi środkami transportu.
W tym czasie policjanci jak zwykle mają za zadanie zapobiegać wszelkiego rodzaju przestepstwom i wykroczeniom, szczególnie kradzieżom kieszonkowym, czy przestępstwom przeciwko mieniu i zdrowiu. Wspólnie z Strażą Miejską podejmowane są działania przeciwko tzw. przypinaczom, którzy oszukują ludzi, wyłudzając za np. symboliczny krzyżyk 10 lub 20 zł.
Policjanci ruchu drogowego czuwać będą nad bezpieczeństwem pieszych i zmotoryzowanych pielgrzymów. Ręczne kierowanie ruchem drogowym pozwoli na bezkolizyjne i płynne kierowanie pielgrzymów na Jasną Górą a poruszających się pojazdami - na wyznaczone parkingi.
Policjanci reagować również na osoby, których zachowanie stwarzać będzie zagrożenie dla bezpieczeństwa zgromadzonych ludzi. Szczególnie ostrzegamy przed kieszonkowcami, którzy wykorzystując religijną zadumę i modlitwę pielgrzymów, okradają ich - często z wszystkich dokumentów i pieniędzy.
Zabezpieczmy mienie przed kieszonkowcami! Zadbajmy o torby, plecaki i nie spuszczajmy ich z oka, a jesli zajdzie potrzeba, powierzmy je zaufanej osobie. Pieniądze i dokumenty schowajmy w trudno dostępnych miejscach. Warto zabrać tylko niewielką ilość gotówki, którą należy rozmieścić w różnych miejscach tak, aby, w razie kradzieży, złodziej nie pozbawił nas całej gotówki.