Bandyckie wybryki na meczu

Data publikacji 15.09.2008

Policjanci zatrzymali kilkanaście osób, które wszczynały burdy oraz atakowały stróżów prawa podczas derbowego meczu w Zabrzu. Pod koniec pierwszej połowy spotkania około 50 chuliganów sympatyzujących z klubem "Górnika" wdarło się na bieżnię boiska, atakując pracowników ochrony oraz usiłując przedostać się do sektorów zajmowanych przez kibiców z Gliwic.

Policjanci zatrzymali kilkanaście osób, które wszczynały burdy oraz atakowały stróżów prawa podczas derbowego meczu w Zabrzu. Pod koniec pierwszej połowy spotkania około 50 chuliganów sympatyzujących z klubem "Górnika" wdarła się na bieżnię boiska, atakując pracowników ochrony oraz usiłując przedostać się do sektorów zajmowanych przez kibiców z Gliwic. Wczoraj wieczorem odbył się mecz derbowy między Górnikim Zabrze a Piastem Gliwice. Pod koniec pierwszej połowy spotkania grupa około 50-ciu chuliganów sympatyzujących z klubem z Zabrza wbiegło na bieżnię boiska. Młodzi ludzie zaatakowali pracowników ochrony i usiłowali dostać się do sektora zajmowanego przez kibiców gości. Dopiero wprowadzenie na stadion sił policyjnych przywróciło porządek i sędzia mógł wznowić przerwany na kilka minut mecz. Do zakłoceń porządku  doszło także po zakończonym spotkaniu. Chuligani, będąc przy ulicy Damrota, dążyli do sforsowania bramy, która prowadziła do sektorów kibiców drużyny przyjezdnej. W kierunku pracowników ochrony rzucane były kamienie oraz inne niebezpieczne przedmioty. Kolejny raz musieli interweniować policjanci. W sumie podczas zabezpieczenia wczorajszej imprezy stróże prawa zatrzymali kilkanaście osób, w tym 7 bandytów podejrzewanych o czynną napaść na funkcjonariuszy publicznych. Zatrzymani to młodzi ludzie w wieku 17 – 25 lat pochodzący z Zabrza, Gliwic oraz miejscowości powiatu gliwickiego. Teraz policjanci przesłuchują zatrzymane osoby oraz przeglądają nagrania monitoringu aby ustalić tożsamość pozostałych chuliganów.