Wiadomości

Poszukiwani sprawcy zabójstwa.

Data publikacji 20.07.2008

Śląscy policjanci poszukują dwóch mężczyzn podejrzanych o zastrzelenie 34-letniego Ormianina. Do zdarzenia doszło przed godziną 19.00 na ulicy Wandy w Zabrzu. Jak wstępnie ustalili policjanci zajmujący się sprawą mężczyzna został zastrzelony na ulicy przy swoim pojeździe. Napastnicy strzelali z broni automatycznej,

Śląscy policjanci poszukują dwóch mężczyzn podejrzanych o zastrzelenie 34-letniego Ormianina. Do zdarzenia doszło przed godziną 19.00 na ulicy Wandy w Zabrzu. Jak wstępnie ustalili policjanci zajmujący się sprawą, mężczyzna został zastrzelony na ulicy przy swoim aucie. Napastnicy strzelali z broni automatycznej, z samochodu, którym przyjechali na ulicę Wandy, a następnie uciekli. Przestępcy poruszali się czerwonym samochodem osobowym - prawdopodobnie mazdą. O zdarzeniu zostały poinformowane policyjne patrole w Zabrzu i w pozostałych powiatach województwa śląskiego. Powiadomiono także funkcjonariuszy województw ościennych. 

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach powołał specjalną grupę operacyjno-dochodzeniową, której zadaniem jest ustalenie i zatrzymanie sprawców zabójstwa. W skład grupy wchodzą doświadczenie policjanci zajmujacy się sprawami o dużym ciężarze gatunkowym, eksperci laboratorium kryminalistycznego i funkcjonariusze zabrzańskiej komendy. Śledczy sprawdzają kilka wersji. Jedna z nich wskazuje że powodem zabójstwa mogły być porachunki na płaszczyźnie finansowej. Nie można też wykluczyć zabójstwa na zlecenie. Do chwili obecnej trwają poszukiwania pojazdu i przestępców. 

Osoby posiadające informacje w tej sprawie, mogące pomóc w ustaleniu sprawców przestępstwa, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji, numer telefonu: 997.

Powrót na górę strony