Wiadomości

Zlikwidowanie domowej rozlewni alkoholu.

Data publikacji 09.07.2008

Policjanci zlikwidowali nielegalną rozlewnię alkoholu. Zatrzymany 32-letni zabrzanin w domowych warunkach rozcieńczał spirytus i wlewał alkohol do zbieranych na śmietnikach butelek. Dalszym postępowaniem w tej sprawie zajmą się celnicy.

Policjanci zlikwidowali nielegalną rozlewnię alkoholu. Zatrzymany 32-letni zabrzanin w domowych warunkach rozcieńczał spirytus i wlewał go do zbieranych na śmietnikach butelek. Dalszym postępowaniem w tej sprawie zajmą się celnicy.

Policjanci Sekcji do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Zabrzu zatrzymali 32-letniego mieszkańca ulicy Pawliczka.  Mężczyzna jest podejrzewany o wprowadzanie do obrotu alkoholu niewiadomego pochodzenia z podrobionymi znakami akcyzy. Zatrzymania mężczyzny dokonano wczoraj przed południem w jego mieszkaniu.  Podczas przeszukania znaleziono 31 przygotowanych do sprzedaży butelek z alkoholem, wydrukowane znaki akcyzy oraz etykiety na butelki. Dodatkowo w piwnicy policjanci natrafili na kilkaset pustych butelek po wódce, zbieranych przez sprawcę głównie na śmietnikach, do których następnie był rozlewany alkohol. Stróże prawa ustalili, że miesięczny dochód mężczyzny z nielegalnej działalności wynosił około 500 złotych. Sprawą sprzedaży trefnego alkoholu zajmą się wkrótce funkcjonariusze Urzędu Celnego w Rybniku. 

Powrót na górę strony