Wiadomości

Zatrzymanie samochodowych złodziei

Data publikacji 19.05.2008

Policjanci zatrzymali złodziei, którzy okradali samochody. Ich ujęcie było możliwe dzięki czujności świadka włamania, który zaalarmował funkcjonariuszy. Stróże prawa ustalili, że sprawcy mieli na sumieniu inne podobne przestępstwa. Teraz może im grozić nawet 10 lat więzienia.

Policjanci zatrzymali złodziei, którzy okradali samochody. Ich ujęcie było możliwe dzięki czujności  świadka włamania, który zaalarmował funkcjonariuszy. Stróże prawa ustalili, że sprawcy mieli na sumieniu inne podobne przestępstwa. Teraz może im grozić nawet 10 lat więzienia.

Zabrzańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 25 lat, którzy włamywali się do samochodów. Przestępcy wpadli po tym, jak jeden z mieszkańców powiadomił telefonicznie oficera dyżurnego o  podejrzanych osobach "kręcących się" na osiedlowym parkingu. Policjanci na miejscu ustalili, że nieznani sprawcy włamali się do dwóch samochodów marki Ford. Włamywaczy nie udało się zatrzymać na gorącym uczynku, dlatego też rozpoczęto ich poszukiwania. Stróże prawa  podczas patrolowania pobliskich ulic natrafili na pojazd, w którym na podłodze leżały radia samochodowe, najprawdopodobniej pochodzące z kradzieży. Policjanci postanowili obserwować podejrzane auto.  Około 5.00  zatrzymali mężczyzn, którzy chcieli odjechać samochodem. Obaj byli dobrze znani funkcjonariuszom z Komisariatu II, gdyż mieli już przeszłość kryminalną. Przeszukania mieszkań przyniosły kolejne efekty. W jednym z nich odnaleziono torbę z radiami samochodowymi. Zabezpieczono również około 400 płyt z pirackimi nagraniami i dwa komputery. Prowadzący sprawę policjanci przypuszczają, że odzyskany towar był przygotowany do sprzedaży. Podejrzani o kradzieże i włamania mężczyźni mogą trafić za kratki nawet na 10 lat.

  • zabezpieczone radia samochodowe i płyty
Powrót na górę strony