Wiadomości

Zatrzymali oszustów

Data publikacji 18.05.2008

Mijający tydzień stał pod znakiem zatrzymań oszustów, którzy usiłowali w bankach na terenie Zabrza dokonać wyłudzeń kredytów bankowych. Sprawcy posługiwali się sfałszowanymi dokumentami. Dzięki współpracy bankowców z policjantami przestępcy trafili za kratki. Może im grozić do 8 lat więzienia.

Mijający tydzień stał pod znakiem zatrzymań oszustów, którzy usiłowali w bankach na terenie Zabrza dokonać wyłudzeń kredytów bankowych. Sprawcy posługiwali się sfałszowanymi dokumentami. Dzięki współpracy bankowcó z policjantami przestępcy trafili za kratki. Może im grozić do 8 lat więzienia.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce w centrum miasta 13 maja. Policjanci z zabrza zwalczający przestępczość gospodarczą, po uzyskaniu informacji od pracowników banku o ich podejrzeniach wobec klientów, zatrzymali dwóch mieszkańców Katowic. Jak się okazało obaj podejrzani posługując się sfałszowanymi oświadczeniami o zatrudnieniu usiłowali wyłudzić kredyt w wysokości 20.000 złotych. Dużą czujnością wykazali się także pracownicy banku mieszczącego się przy ulicy Krakowskiej. Ich współpraca z policjantami z Komisariatu V zapobiegła wyłudzeniu kredytu na podobną kwotę jak we poprzednim przypadku. Do zdarzenia doszło 16 maja, gdy w ręce stróżów prawa wpadł 42-letni gliwiczanin i jego córka. Podczas prowadzonych przesłuchań zabrzańscy policjanci ustalili, że nie był to pierwszy przypadek przestępczej działalności duetu. Jak się okazało, wyłudzili oni kredyt w placówce bankowej, mieszczącej się w ich rodzinnym mieście. Teraz wszystkim zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony