Zwycięstwo policjantów z Jaworzna

Data publikacji 28.04.2008

Drużyna z Jaworzna wygrała Międzynarodowe Mistrzostwa w Piłce Nożnej Halowej Drużyn Policyjnych. W zawodach pokonali 14 druzyn policyjnych z całej Europy i prawie drugie tyle z różnych regionów Polski.

Już po raz czwarty Jaworzna gościło policjantów z całej Europy, reprezentujących swoje kraje w Międzynarodowych Mistrzostwach w Piłce Nożnej Halowej Drużyn Policyjnych. Honorowy patronat nad zawodami objął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach. Oprócz 14 drużyn reprezentujących różne regiony Polski tyle samo policyjnych zespołów przyjechało z Czech, Hiszpanii, Luksemburga, Rumunii, Słowacji, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. Od czwartku do soboty policyjni piłkarze zaciekle walczyli o tytuł zwycięzcy. W sobotę 26 kwietnia z wybranymi losowo policjantami z różnych europejskich drużyn swoje siły sprawdzili także dziennikarze. Policjanci okazali się lepsi, wygrywając 7:3.
Puchar zwycięzcy przypadł drużynie z Jaworzna. Dalsze trzy miejsca zajęli policjanci ze Zgierza, Słowacy z Banskiej Bystricy i Czesi z Třinca.
Wspaniała atmosfera zawodów spowodowała, że wszystkie drużyny zapowiedziały swój udział za rok.