Wiadomości

Zatrzymali pasera

Data publikacji 19.02.2008

Policjanci z Katowic zatrzymali mieszkańca tego miasta, który "upłynniał" telefony komórkowe pochodzące z przestępstw. Podczas przeszukania mężczyzny i jego mieszkania odnaleziono kilkadziesiąt aparatów telefonicznych.

Policjanci z Katowic zatrzymali mieszkańca tego miasta, który "upłynniał" telefony komórkowe pochodzące z przestępstw. Podczas przeszukania mężczyzny i jego mieszkania odnaleziono kilkadziesiąt aparatów telefonicznych. Teraz może mu grozić do 5 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu II zatrzymali 31-letniego pasera. Mężczyzna kupował od przestępców telefony komórkowe, które następnie sprzedawał na targowiskach. Bardzo chętnie nabywał telefony pochodzące z kradzieży a unikał aparatów, które zostały skradzione w wyniku napadów. Mężczyzna został zatrzymany 16 lutego br. na ulicy Strażackiej, gdy wychodził ze swojego mieszkania z zamiarem udania się na targowisko w Sosnowcu. W torbie, którą miał przy sobie, policjanci znaleźli 53 telefony komórkowe i palmtopy, a w jego mieszkaniu kolejnych 16 aparatów, ładowarki, baterie, karty pamięci i radioodtwarzacze samochodowe. Zatrzymany mężczyzna jest rencistą. Funkcjonariusze ustalili, że przestępczym procederem zajmował się co najmniej trzy lata. Za każdym razem starał się dokładnie ustalić z jakiego przestępstwa pochodzi telefon. Jego ulubionymi telefonami były te, które zostały skardzione w wyniku kradzieży kieszonkowych i włamań do samochodów. Unikał kupna aparatów pochodzących z napadów rabunkowych. Skradzione telefony kupował zawsze po cenie części tłumacząc swoim „dostawcom”, że mogą one zostać zablokowane przez operatorów. Podejrzanemu paserowi grozi 5 lat więzienia.

 

 

W dniach 21-22 lutego br. w godzinach od 7.30 do 15.30 w Komisariacie II Policji w Katowicach przy ulicy Iłłakowiczówny 2 będzie można zobaczyć telefony komórkowe i inne akcesoria pochodzące najprawdopodbniej z napadów i kradzieży. Prosimy o zgłaszanie się osób poszkodowanych w celu zidentyfikowania zabepieczonych aparatów. Informacje telefoniczne będą udzielane pod numerami telefonów (0-32) 200-3674 lub 200-3650.

Powrót na górę strony