Wiadomości

Wspólnie dla bezpieczeństwa

Data publikacji 19.02.2008

Łączą ich niebieskie mundury. Choć są przedstawicielami różnych zawodów zwarli swoje szyki w dbałości o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców miasta w których pracują. W ubiegłym tygodniu w siedzibie Poczty Polskiej w Zabrzu spotkali się...

Łączą ich niebieskie mundury. Choć są przedstawicielami różnych zawodów zwarli swoje szyki w dbałości o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców miasta w których pracują.

 

W ubiegłym tygodniu w siedzibie Poczty Polskiej w Zabrzu spotkali się Dyrektor Poczty Polskiej Adam Lewandowski oraz Komendant Miejski Policji w Zabrzu podinsp. Roman Rabsztyn. Efektem ich spotkania jest decyzja o nawiązaniu ścisłej współpracy, której celem ma być wzrost bezpieczeństwa listonoszy oraz wspólne działania prewencyjne, mające podnieść rozpoznanie na temat zagrożeń występujących w poszczególnych dzielnicach naszego miasta.

Jak ustalono począwszy od dnia 18 lutego br. w poszczególnych oddziałach zabrzańskiej Poczty będą odbywały się spotkania listonoszy z dzielnicowymi. Nawiązanie kontaktów i wymiana pierwszych informacji na temat bezpieczeństwa w poszczególnych dzielnicach to pierwszy krok do stałej współpracy.

Podczas zorganizowanego w dniu 15 lutego br. Spotkania roboczego Z-cy Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu nadkom.Leszka Kołodziejczyka z Naczelnikami zabrzańskich oddziałów Poczty omówiono zasady współpracy, podkreślając rolę listonoszy jako osób należących do grupy dużego zaufania. ......”Ten fakt musi zostać wykorzystany przez nas – policjantów. Zaufanie jakim obdarzeni są listonosze, w szczególności przez osoby starsze to okazja do dotarcia do tej grupy osób. Mam na myśli chociażby przestrzeganie ich przed taką metodą działalności przestępczej jaką jest metoda na tzw. „wnuczka” - powiedział Komendant Kołodziejczyk.

Przedstawiciele obu instytucji będą spotykać się bezpośrednio w swych rejonach służbowych. Wymienią się numerami telefonów komórkowych, poznają wzajemnie trasy, po których poruszają się każdego dnia, regularnie będą się spotykać i wymieniać informacje. Listonosze to grupa zawodowa, która ze względu na rodzaj wykonywanej pracy, musi być pod czujnym okiem stróżów prawa.

Wszystkich zainteresowanych dziennikarzy chcących uczestniczyć w jednym ze spotkań organizowanych w urzędach pocztowych z udziałem listonoszy i policjantów serdecznie zapraszamy w dniu 21 lutego br. o godz. 8.15 do Oddziału Rejonowego Centrum Sieci Pocztowej w Zabrzu przy Pl. Dworcowym.
 

Powrót na górę strony