Wiadomości

Fałszerze pieniędzy

Data publikacji 15.02.2008

Bielscy policjanci rozbili grupę zajmującą się wprowadzaniem do obrotu fałszywych banknotów o nominale 20 złotych. Ponadto jeden z zatrzymanych posiadał w mieszkaniu narkotyki. Sprawcy ujęci zostali dzięki czynnościom operacyjnym i procesowym.

Bielscy policjanci rozbili grupę zajmującą się wprowadzaniem do obrotu fałszywych banknotów o nominale 20 złotych. Ponadto jeden z zatrzymanych posiadał w mieszkaniu narkotyki. Sprawcy ujęci zostali dzięki czynnościom operacyjnym i procesowym. Ustalono, że na przełomie lipca i sierpnia 2007 roku w Czechowicach-Dziedzicach wprowadzili do obrotu przeszło 100 fałszywych banknotów o nominale 20 złotych. Niektórzy z nich mieli ściśle określone role. Na przykład, zadaniem 31-letniego mieszkańca Czechowic była wymiana fałszywej dwudziestozłotówki na pieniądze o mniejszym nominale. Sprawca kupował w kiosku różne drobiazgi – papierosy, zapalniczki. Otrzymaną resztę pieniędzy przekazywał swoim wspólnikom, a od każdej takiej „transakcji” pobierał „należną mu prowizję”. W toku czynności realizowanych w tej sprawie 11.02.2008r. podczas przeszukania mieszkania 22-latka-jednego ze sprawców policjanci odnaleźli 0,9 gramów haszyszu. Narkotyki zabezpieczono, natomiast mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Do tej pory zatrzymano sześciu mieszkańców Czechowic-Dziedzic w wieku od 21-47 lat podejrzanych o prowadzenie tego nielegalne procederu. Na wniosek policji i prokuratury wobec pięciu z nich Sąd Rejonowy w Pszczynie zastosował tymczasowe aresztowanie.Natomisat dziś przed prokuratorem stanął kolejny członek przestępczej szajki 21-letni mieszkaniec Czechowic. Wobec zatrzymanego niego zastosowano dozór policyjny oraz poręczenie majątkowej w kwocie 3 tysięcy złotych.
Za przestępstwa, których dopuścili się zatrzymani grozi kara 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania osób.

Powrót na górę strony