Wiadomości

Pobity za klubową sympatię

Data publikacji 11.02.2008

W ręce katowickich stróżów prawa wpadli mężczyźni, którzy pobili i okradli 16-letniego mieszkańca tego miasta. Okazało się, że pretekstem do napadu była sympatia nastolatka do klubu sportowego.

W ręce katowickich stróżów prawa wpadli mężczyźni, którzy pobili i okradli 16-letniego mieszkańca tego miasta. Okazało się, że pretekstem do napadu była sympatia nastolatka do klubu sportowego. Policjanci z Komisariatu III zatrzymali 6 osób podejrzewanych o napad na 16-letniego chłopca - kibica GKS-u Katowice. Do zdarzenia doszło 8 lutego br. około 20.30 na ulicy Zadole. Nieletni idąc chodnikiem został zaczepiony przez grupę młodych mężczyzn. Jeden z napastników zapytał chłopaka jakiej drużynie piłkarskiej kibicuje. Gdy poszkodowany odpowiedział, że jest sympatykiem GKS-u Katowice został pobity i okradziony. Napastnicy ukradli mu wart kilkaset złotych telefon komórkowy. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Katowic w wieku od 18 do 27 lat, którzy „kibicują „ drużynie z Chorzowa. Trzej podejrzewani po złożeniu wyjaśnień zostali zwolnieni. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyglądali się tylko jak trzej pozostali biją 16-latka. Pozostali mężczyźni, biorący bezpośredni udział w zdarzeniu, zostali rozpoznani przez poszkodowanego i trafili do policyjnego aresztu.
Nie są to jedyni sprawcy napadów zatrzymani w miniony weekend przez katowickich stróżów prawa. Policjanci z Komisariatu VII zatrzymali dwóch 20-latków, którzy 9 lutego bm. na ulicy Pokoju pobili 28-letniego katowiczanina i ukradli mu telefon komórkowy, dokumenty oraz pieniądze. Policjanci z Komisariatu II zatrzymali dwóch obywateli Belgii i jednego Irakijczyka, którzy 8 lutego br. na ulicy Strażackiej pobili dwóch mieszkańców Katowic w wieku 20 i 29 lat. Napastnicy ukradli poszkodowanym telefon komórkowy oraz 60 złotych. Przestępcy zostali zatrzymani kilkanaście minut później w jednym z mieszkań przy ulicy Józefowskiej. Przy każdym z nich funkcjonariusze znaleźli kastet i nóż. Skradziony w wyniku napadu telefon został odzyskany.

Powrót na górę strony