Wiadomości

"Czysta dyskoteka"

Data publikacji 11.02.2008

Katowiccy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową wspólnie ze śląskimi celnikami, wykorzystując psy szkolone do tropienia narkotyków, zatrzymali w minioną sobotę 3 osoby, które miały przy sobie środki odurzające.

Katowiccy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową wspólnie ze śląskimi celnikami, wykorzystując psy szkolone do tropienia narkotyków, zatrzymali w minioną sobotę 3 osoby, które miały przy sobie środki odurzające. Wspólne działania prowadzone były w związku z odbywającą się w jednym z lokali dyskoteką. Przy zatrzymanych znaleziono marihuanę i tabletki ekstazy. Wszystkim podejrzanym w wieku od 23 do 27 lat mieszkańcom Katowic, Zabrza i Jastrzębia przedstawiono zarzuty posiadania narkotyków i zwolniono do domu. Grozi im teraz kara nawet do 3 lat więzienia. Takie działania będą organizowane regularnie w okolicach dyskotek i innych miejsc rozrywki.
W 2007 roku policjanci z Komendy Miejskiej w Katowicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 247 osób podejrzanych o handel i posiadanie narkotyków. Wobec 34 zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. W 199 śledztwach funkcjonariusze przedstawili podejrzanym 751 zarzutów popełnienia przestępstw z Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii. Wskaźnik wykrycia w tej kategorii wzrósł do poziomu 96,8%. Katowiccy policjanci zabezpieczyli i nie dopuścili do wprowadzenia na rynek 9030 działek dilerskich amfetaminy, 8 gram haszyszu, 352 gramów marihuany, 1855 tabletek ekstazy i 700 ml polskiej heroiny. W 44 postępowaniach prowadzonych przeciwko narkotykowym dilerom zabezpieczono na poczet kar mienie i środki pieniężne należące do podejrzanych o łącznej wartości 38.000 złotych.
Na szczególną uwagę zasługują dwa śledztwa. W pierwszym katowiccy stróże prawa zatrzymali siedmiu narkotykowych dilerów i zabezpieczyli pół kilograma amfetaminy,1240 tabletek ekstazy i 250 gram marihuany. Podejrzanym przedstawiono 12 zarzutów. Główny organizator dilerskiej siatki został tymczasowo aresztowany. W kolejnym śledztwie zatrzymano dwóch podejrzanych, znaleziono przy nich 40 gram amfetaminy i 10 sztuk tabletek ekstazy. Obaj mężczyźni, którzy zostali tymczasowo aresztowani usłyszeli 30 zarzutów popełnienia przestępstwa. Na koncertach muzyki techno NATURE ONE oraz MAYDAY zatrzymano łącznie 58 osób podejrzanych o posiadanie narkotyków.
W 2007 roku policjanci nie ograniczali się jedynie do zwalczania przestępczości narkotykowej lecz prowadzili szeroko pojętą profilaktykę w placówkach oświatowych.

Powrót na górę strony