Wiadomości

Poszukiwania fałszywego wnuczka

Data publikacji 05.02.2008

Policjanci z Komendy Miejskiej w Katowicach prowadzą śledztwo w sprawie oszusta, który 31 stycznia br. na ulicy Niedurnego, podając się za bratanka, chciał wyłudzić od 46-letniego mężczyzny 6.000 złotych na zakup działki.

Policjanci z Komendy Miejskiej w Katowicach prowadzą śledztwo w sprawie oszusta, który 31 stycznia br. na ulicy Niedurnego, podając się za bratanka, chciał wyłudzić od 46-letniego mężczyzny 6.000 złotych na zakup działki. Na podstawie zeznań pokrzywdzonego, biegły rysownik z Labolatorium Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach sporządził portret pamięciowy oszusta. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z portretu prosimy o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej w Katowicach pod numerami telefonów (0-32) 200-25-25 i 200-26-26 całodobowo lub z funkcjonariuszami prowadzącymi sprawę w godzinach od 7.30 do 15.30 pod numerami telefonów (0-32) 200-23-05 lub 200-28-09.

 

Po raz kolejny przestrzegamy przed oszustami, których sposób działania jest bardzo charakterystyczny i w każdym przypadku podobny. Sprawcy nawiązują telefonicznie kontakt z wytypowanymi osobami. Podając się za członka rodziny - najczęściej wnuka, wnuczkę, kuzyna, siostrzeńca lub siostrzenicę, zwracają się z pilną prośbą o pożyczenie pieniędzy np. na zakup samochodu po atrakcyjnej cenie. Po wyrażeniu zgody na pożyczkę, zgłasza się po nią ktoś inny, zapowiedziany przez oszusta, jako osoba godna zaufania. Po krótkim czasie do mieszkania ofiary faktycznie zgłasza się osoba, która w imieniu rzekomego wnuczka odbiera pieniądze w kwocie od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Każdy, kto zetknie się z opisanym sposobem działania przestępców powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji pod numerem 997. Pamiętajmy, że szybkie powiadomienie policji przyczyni się do przerwania przestępczej działalności.

Powrót na górę strony