Wiadomości

Zatrzymani kieszonkowcy

Data publikacji 07.01.2008

Policjanci z Referatu Wywiadowców KMP w Katowicach zatrzymali trzech kieszonkowców. Złodzieje zostali zatrzymani podczas akcji prowadzonej przez katowickicj stóżów prawa wymierzonej przeciwko przestępcom okradającym podróżnych w środkach komunikacji.

Policjanci z Referatu Wywiadowców KMP w Katowicach zatrzymali trzech kieszonkowców. Złodzieje zostali zatrzymani podczas akcji prowadzonej przez katowickicj stóżów prawa wymierzonej przeciwko przestępcom okradającym podróżnych w środkach komunikacji miejskiej. Zatrzymani to 46-letni mieszkaniec Czeladzi i dwaj katowiczanie w wieku 49 i 58 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani 4 stycznia br. na gorącym uczynku przestępstwa. W tramwaju linii nr 41 próbowali ukraść 49-letniej kobiecie 2 telefony komórkowe oraz portfel z pieniędzmi. Przestępcy byli wcześniej obserwowani przez policyjnych wywiadowców. Gdy wsiedli do tramwaju, dwóch z nich zrobiło tzw „sztuczny tłok”, trzeci przystąpił wtedy do kradziezy. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Wszystkim grozi 5 lat więzienia.
Nie jest to jedyny sukces katowickich policjantów w zwalczaniu tego typu przestępczości. 14 grudnia br. policjanci z Komisariatu VI i funkcjonariusze z Grupy Operacyjnej Straży Ochrony Kolei zatrzymali 48-letniego kieszonkowca. Mężczyzna został zatrzymany podczas wspólnej akcji policjantów i sokistów wymierzonej przeciwko przestępcom, którzy okradają podróżnych na dworcach kolejowych i pociągach. Ofiarą kieszonkowca został 25-letni podróżny z Żywca, któremu podejrzany, w pociągu relacji Katowice-Żywiec ukradł telefon komórkowy o wartości ponad 300 złotych. Sprawca został zatrzymany bezpośrednio po dokonaniu kradzieży. Podejrzany, który udawał podróżnego, powiesił swoją kurtkę na kurtce poszkodowanego. Pod pretekstem wyciągnięcia dokumentów ze swojego ubrania przeszukał kieszenie kurtki należącej do poszkodowanego i ukradł mu telefon. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia. Policjanci z Komisariatu VI i funkcjonariusze SOK przeprowadzili już trzy wspólne akcje w pociągach. Ich efektem jest zatrzymanie 5 kieszonkowców. 12 grudnia policjanci z Komisariatu VI zatrzymali dwóch mieszkańców Katowic w wieku 28 i 33 lat podejrzanych o kradzieże kieszonkowe. Zatrzymani mężczyźni we wrześniu br. na dworcu PKP okradli mieszkankę Poznania. Sprawcy ukradli jej dokumenty i kartę bankomatową. Posługując się skradzioną kartą, w jednym z bankomatów wypłacili 1200 złotych. Obaj przestępcy zostali zarejestrowani przez kamerę monitorującą bankomat. Zatrzymani podejrzani są ponadto o próbę kradzieży dokumentów i pieniędzy na szkodę mieszkańca Chrzanowa. Do tego przestepstwa również doszło na peronie dworca PKP w październiku br. Policjanci z Sekcji dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Katowicach zatrzymali kolejnego kieszonkowca. Złodziej został zatrzymany podczas przedświątecznej akcji. 41-letni mężczyzna został zatrzymany na przystanku autobusowym na ulicy Korfantego. Wsiadającej do autobusu kobiecie ukradł z kieszeni płaszcza telefon komórkowy o wartości 360 złotych.
 

Powrót na górę strony