Wiadomości

Zatrzymani sprawcy napadów

Data publikacji 30.10.2007

Około 8.00 policjanci z Częstochowy zatrzymali pięciu mieszkańców tego miasta w wieku od 15 do 17 lat, którzy na ul. Jana Pawła II pobili 14 i 15 latka, usiłując skraść im pieniądze i papierosy.

Około 8.00 policjanci z Częstochowy zatrzymali pięciu mieszkańców tego miasta w wieku od 15 do 17 lat, którzy na ul. Jana Pawła II pobili 14 i 15 latka, usiłując skraść im pieniądze i papierosy. Za napad nastolatkowie odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym.
Około 11.00 w Bielsku - Białej świadek zdarzenia zatrzymał 36-letnią mieszkankę tego miasta, która na klatce schodowej budynku przy ul. Barlickiego zaatakowała młotkiem 74-letnią kobietę, usiłując skraść jej torebkę. Szybko okazało się, że obserwowała ona starszą bielszczankę, gdy ta wypłacała z banku 5000 zł. Za miejsce napadu przestępczyni wybrała właśnie klatkę schodową bloku. Na całe szczęście plany pokrzyżował jej przypadkowy świadek zdarzenia, który udaremnił napad i przekazał zatrzymaną w ręce policjantów. Po raz kolejny apelujemy do starszych osób, aby w razie konieczności wypłaty większej ilości gotówki, korzystali z pomocy najbliższych bądź zaufanych znajomych.
Przed 16.00 policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 23-letniego mieszkańca tego miasta, na ul. Kasprzaka napadł na 16-latka i skradł mu drobną kwotę pieniędzy.
Przed 23.00 policjanci z Jastrzębia Zdroju zatrzymali 23-letniego mieszkańca tego miasta, który na ul. Wodzisławskiej pobił 55-letniego mężczyznę, a następnie skradł mu rzeczy osobiste. Łup odzyskano.
Wszystkim zatrzymanym sprawcom napadów grozi teraz nawet 12-letnie więzienie.

Powrót na górę strony