Wiadomości

Fałszywe wnuczki zatrzymane

Data publikacji 20.09.2007

Częstochowscy policjanci z Sekcji Kryminalnej zatrzymali na gorącym uczynku dwie oszustki, dokonujące przestępstw metodą "na wnuczka".

Częstochowscy policjanci z Sekcji Kryminalnej zatrzymali na gorącym uczynku dwie oszustki, dokonujące przestępstw metodą  "na wnuczka".

Do ujęcia oszustek doszło po tym, jak wczoraj około 11.00  do 71- letniej mieszkanki ulicy Kiedrzyńskiej  zatelefonowała kilkakrotnie kobieta, podająca się za jej wnuczkę.  Rozmówczyni prosiła ją o pożyczenie pieniędzy w kwocie 25.000 złotych na zakup mieszkania. Starsza Pani poinformowała rzekomą wnuczkę, że nie posiada takiej sumy pieniędzy, ale może uda jej się przygotować mniejszą kwotę i prosiła o przyjazd po nią. Po skontaktowaniu się ze swoją córką i prawdziwą wnuczką zaalarmowała również policjantów, którzy przygotowali zasadzkę. Do 16.00 oszustka jeszcze kilkakrotnie telefonowała 71-latki. Do odbioru pieniędzy upoważniła " córkę" szefa Spółdzielni Mieszkaniowej, podając jej fikcyjne nazwisko. Okazało się, że po pieniądze przyszła 23-letnia kobieta, która została zatrzymana tuż po wejściu do mieszkania. Chwilę potem zatrzymano jej 45-letnią wspólniczkę, która oczekiwała na jej powrót przed blokiem. Obie trafiły do policyjnego aresztu.

Powrót na górę strony