Wiadomości

Rozlewnia zlikwidowana

Data publikacji 19.09.2007

Policjanci, w czasie wspólnej akcji z cieszyńskimi pogranicznikami, zlikwidowali nielegalną rozlewnię alkoholu, która mieściła się w domu jednorodzinnym w miejscowości Ogrodzona.

Policjanci, w czasie wspólnej akcji z cieszyńskimi pogranicznikami, zlikwidowali nielegalną rozlewnię alkoholu, która mieściła się w domu jednorodzinnym w miejscowości Ogrodzona. 55-letniego właściciela posesji policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali wczoraj, w momencie, kiedy do swojego samochodu pakował kartony z butelkami wódki spreparowanej z alkoholu niewiadomego pochodzenia. W domu zatrzymanego mężczyzny policjanci natrafili na nielegalną rozlewnię alkoholu. Podczas przeszukania budynku oraz garażu ujawnili i zabezpieczyli przyrządy do rozlewania alkoholu, beczki, barwniki, odczynniki chemiczne,słodzik, mieszadła, spirytus w butelkach o pojemności 1 litra, kapslownice, puste butelki, etykiety oraz przygotowany do sprzedaży alkohol różnych marek. Łącznie policjanci i pogranicznicy zabezpieczyli prawie 370 litrów spirytusu. Na poczet przyszłych kar i grzywien zajęli samochód osobowy marki VW Passat wartości około 12.000 złotych należący do zatrzymanego mężczyzny. Podejrzany odpowie za wprowadzanie do obrotu alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz narażenie Skarbu Państwa na straty. Za te przestępstwa grozi mu do 3 lat więzienia i dotkliwe kary finansowe.
Przestrzegamy przed kupowaniem i piciem alkoholu niewiadomego pochodzenia - jego spożycie może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu !
 

Powrót na górę strony