Wiadomości

Wypadki drogowe

Data publikacji 20.05.2007

Wczoraj na drogach naszego województwa, doszło do sześciu tragicznych w skutkach wypadków drogowych.
Około 18:00 w Bytomiu na ul. Brzezińskiej kierujący fiatem seicento nie ustąpił na skrzyżowaniu pierwszeństwa przejazdu, uderzając w bok fiata panda.

Wczoraj na drogach naszego województwa, doszło do sześciu tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Około 18:00 w Bytomiu na ul. Brzezińskiej kierujący fiatem seicento nie ustąpił na skrzyżowaniu pierwszeństwa przejazdu, uderzając w bok fiata panda. W wyniku zderzenia kierowca pandy wjechał na chodnik, gdzie potrącił 71-letnią kobietę. Na skutek odniesionych obrażeń piesza zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Kilkanaście minut po 20:00 w Będzinie na drodze krajowej nr 86 kierujący volkswagenem passatem utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku zderzenia 38-letni pasażer poniósł śmierć. Pozostałym dwóm pasażerom udzielono doraźnej pomocy medycznej.

Bardzo podobny wypadek wydarzył się około 20.30 w Wodzisławiu Śląskim na ul. Armii Ludowej 23-letni kierujący hondą civic zjechał na pobocze, uderzając w słup oświetlenia ulicznego. W wyniku doznanych obrażeń kierowca zmarł po przewiezieniu do szpitala. Ranni pasażerowie – 22-letni mężczyzna i trzy 17-latki – zostali umieszczeni w szpitalu.

Około 22.45 na autostradzie A-4 w Łanach kierujący fiatem sieną potrącił przebiegającego przez jezdnię mężczyznę o nieustalonych dotychczas personaliach, w wieku około 30 lat. Kierujący volkswagenem golfem, próbując ominąć miejsce zdarzenia, najechał na leżącego na jezdni pieszego i tracąc panowanie nad pojazdem, uderzył w zaparkowane na pasie awaryjnym audi i bmw. Ich kierowcy zatrzymali się tam, aby udzielić pomocy ofierze wypadku. W wyniku uderzenia bmw stoczyło się do rowu, a jego dwie pasażerki w wieku 25 i 55 lat zostały ranne. Potrącony pieszy został jeszcze najechany przez trzy inne pojazdy, w tym ciągnik siodłowy z naczepą. Obecnie policjanci z komendy w Gliwicach ustalają tożsamość ofiary i dokładne okoliczności wypadku. Poszukiwany jest także kierowca ciężarówki, który po najechaniu na pieszego oddalił się z miejsca wypadku.

Około 22.00 w Ciasnej kierujący volkswagenem golfem potrącił ze skutkiem śmiertelnym 47-letniego mężczyznę. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z komendy w Lublińcu.

Kilkanaście minut po 22.00 w Witowie kierująca audi 80 potrąciła 50-letniego mężczyznę, który, jak wynika z jej relacji, wtargnął na jezdnię tuż przed nadjeżdżający pojazd. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł po przewiezieniu do szpitala. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z komendy w Zawierciu.

Do podobnego wypadku doszło także dzisiaj około 7.00 w Dąbrowie Górniczej na drodze krajowej nr 1. Kierujący oplem astrą potrącił ze skutkiem śmiertelnym 57-letniego mężczyznę, który również, z relacji kierowcy, wtargnął na jezdnię tuż przed pojazd.
 

Powrót na górę strony