Wiadomości

Wypadki drogowe

Data publikacji 18.05.2007

Wczoraj doszło do dwóch tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Około godz. 3.00 na DK 78 w miejscowości Zawada Pilicka powiat zawierciański, kierujący sam Dacia Logan z nie ustalonych dotychczas przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i...

Wczoraj doszło do dwóch tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Około godz. 3.00 na DK 78 w miejscowości Zawada Pilicka powiat zawierciański, kierujący sam Dacia Logan z nie ustalonych dotychczas przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył sie z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym Renault Premium. 53-letnia pasażerka samochodu osobowego w wyniku odniesionych obrażeń zmarła po przewiezieniu do szpitala, natomiast pozostali pasażerowie: 12-letni chłopiec i 43-letnia kobieta pozostali w szpitalu. Kierujący byli trzeźwi.Do kolejnego wypadku doszło około godz.14.10 w miejscowości Rudy w powiecie raciborskim. Kierująca sam. Fiat Seicento na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg i zderzyła sie z jadącym z przeciwnej strony samochodem ciężarowym Daf. W wyniku odniesionych obrażeń kierujaca zmarła po przewiezieniu do szpitala. Jak wynika ze wstępnych ustaleń prawdopodobną przyczyną opisanych tragicznych wypadków była nadmierna prędkość.
Apelujemy do użytkowników dróg, szczególnie osób młodych, o ostrożność, rozwagę i nieprzecenianie swoich umiejętności. Przedstawione wypadki pokazują, jak często brak wyobraźni i brawura prowadzą do zdarzeń tragicznych w skutkach. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków. Duży wpływ mają także warunki atmosferyczne. Stosując się do przepisów ruchu drogowego, szczęśliwie dotrzemy do celu podróży.

 


 

Powrót na górę strony