Wiadomości

Usiłował potrącić funkcjonariusza

Data publikacji 15.05.2007

Policjanci z Tychów poszukują kierowcy, który dzisiaj około 10.00 usiłował potrącić funkcjonariusza. Do zdarzenia doszło na ulicy Oświęcimskiej, gdzie patrol drogówki zatrzymał do kontroli pojazd na niemieckich numerach rejestracyjnych.

Policjanci z Tychów poszukują kierowcy, który dzisiaj około 10.00 usiłował potrącić funkcjonariusza. Do zdarzenia doszło na ulicy Oświęcimskiej, gdzie patrol drogówki zatrzymał do kontroli pojazd na niemieckich numerach rejestracyjnych. Podczas wstępnej rozmowy kierowca volkswagena passata nagle odjechał z miejsca, jednak już po kilkuset metrach został zablokowany przez samochód ciężarowy. Policjanci, którzy ruszyli w pościg chcieli wykorzystać tę sposobność do zatrzymania pirata drogowego, ten jednak gwałtownie wycofał pojazd, kierując się wprost na nich. Jeden z funkcjonariuszy oddał kilka strzałów, jednak kierowca volkswagena zdołał odjechać w kierunku Bierunia. Poszukiwania trwają.

Policjanci nie wykluczają, że poszukiwany samochód mógł być pojazdem skradzionym ubiegłej nocy na terenie Świętochłowic tj. volkswagenem passatem combi koloru granatowego, z relingami dachowymi, o początkowym numerze tablicy rejestracyjnej DEL. Samochód ten mógł być również wyposażony w tablice rejestracyjne o nr SW 16667, które w tym samym miejscu i czasie zostały skradzione z innego pojazdu.
 


 

Powrót na górę strony