Wiadomości

Międzynarodowy oszust zatrzymany

Data publikacji 09.05.2007

Policjanci z Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej w Koszalinie wspólnie z kolegami z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach zatrzymali 39-letniego Arkadiusza Ł., mieszkańca Jaworzna. Mężczyzna od 2003 roku poszukiwany był przez...

Policjanci z Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej w Koszalinie wspólnie z kolegami z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach zatrzymali 39-letniego Arkadiusza Ł., mieszkańca Jaworzna. Mężczyzna od 2003 roku poszukiwany był przez policję Europejskim Nakazem Aresztowania.

Arkadiusz Ł. to oszust działający na terenie Europy Zachodniej, który wyłudzał pieniądze od osób starszych metodą na tzw."wnuczka". Mężczyzna w ponad 100 przypadkach zdobył przez telefon zaufanie celowo wyszukanych starszych ludzi, których sytuacja rodzinna była wcześniej rozpoznawana przez jego kompanów. Przekonywał ich, że jest krewnym lub znajomym i znajduje się w ciężkiej sytuacji finansowej. Poprzez zręczne prowadzenie rozmowy uzyskiwał od tych osób pożyczkę finansową, którą miał odebrać jego rzekomy znajomy. Łącznie oszuści wyłudzili w ten sposób ponad 1.100.000 EURO.

Wczoraj w godzinach wieczornych kryminalni z Koszalina współdziałając ze śląskimi policjantami ustalili miejsce, w którym ukrywa się poszukiwany mężczyzna. Arkadiusz Ł. został zatrzymany w jednej z restauracji w Mielnie, gdzie jadł kolację ze znajomymi. Oszust był kompletnie zaskoczony zatrzymaniem przez policję i nie stawiał oporu. Został przewieziony do komendy w Koszalinie, gdzie przedstawił dowód osobisty z fałszywymi danymi. Policjanci jednak nie dali się oszukać. Sprawdzili odciski jego palców, które potwierdziły jego tożsamość. Mężczyzna w najbliższym czasie zostanie przewieziony do Katowic, gdzie po przesłuchaniu, najprawdopodobniej w ramach ekstradycji trafi do Niemiec.

Powrót na górę strony