Wiadomości

Bombowy żartowniś zatrzymany

Data publikacji 02.05.2007

Policjanci z Bierunia zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego, jaki został wywołany 30 kwietnia w tym mieście. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji odebrał wówczas telefon od mężczyzny, który przekazał mu, że...

Policjanci z Bierunia zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego, jaki został wywołany 30 kwietnia w tym mieście. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji odebrał wówczas telefon od mężczyzny, który przekazał mu, że w miejscowym hotelu podłożona została bomba. Na skutek tej informacji ewakuowano z budynku 30 osób lecz rozpoznanie pirotechniczne nie doprowadziło do odnalezienia ładunku wybuchowego. Policjanci bardzo szybko ustalili osobę, która wywołała fałszywy alarm. Żartownisiem okazał się 23-letni mieszkaniec Bierunia, który wraz ze swoimi znajomymi pił alkohol w jednym z lokali gastronomicznych. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał w wydychanym powietrzu blisko 3 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut popełnienia przestępstwa, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3. Podejrzany dobrowolnie poddał się karze.

Od ubiegłego roku jednostki policji w województwie śląskim, prowadzące sprawę fałszywego alarmu, mają obowiązek do materiałów sprawy dołączyć zestawienie kosztów poniesionych przez Policję, a służby prawne i finansowe KWP w Katowicach wyegzekwować od sprawcy zapłatę należności.
 

Powrót na górę strony