Wiadomości

Nielegalna uprawa konopii indyjskich

Data publikacji 02.04.2007

Bielscy policjanci z Referatu do walki z Przestępczością Narkotykową przeszukali mieszkanie w bloku na Osiedlu Złote Łany w Bielsku-Białej. W jednej z szaf odkryli uprawę konopi indyjskich. Mebel był odpowiednio przygotowany...

Bielscy policjanci z Referatu do walki z Przestępczością Narkotykową przeszukali mieszkanie w bloku na Osiedlu Złote Łanyej. W jednej z szaf odkryli uprawę konopi indyjskich. Mebel był odpowiednio przygotowany, wyposażony w oświetlenie i ogrzewanie, termometr, a nawet specjalny ekran odbijający ciepło. W związku z tym odkryciem została zatrzymana, a następnie umieszczona w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, 20-letnia bielszczanka. W trakcie dalszych policyjnych czynności kobieta przyznała się do nielegalnego uprawiania roślin. Grozi jej kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Piekar Śląskich patrolując z psem tropiącym rejon Osiedla Sowińskiego zauważyli w rejonie nasypu kolejowego podejrzanie zachowującego się młodego mężczyznę z założonym na głowę kapturem, który na ich widok usiłował zbiec. Jak ustalono był to 27-letni Jarosław P. mieszkaniec Tarnowskich Gór, który nie potrafił podać powodu przebywania na tym osiedlu. Podczas kontroli policjanci ujawnili przy nim narkotyki oraz pocięte kawałki foli aluminiowej służącej do pakowania działek dealerskich. Łącznie zabezpieczono 52 porcje amfetaminy, 2,3 grama haszyszu i 1,8 grama marihuany. Zatrzymany odpowie za posiadanie narkotyków, za co może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony