Wiadomości

Zemsta dilerów

Data publikacji 07.03.2007

Policjanci z Mysłowic zatrzymali sprawców napadu na mieszkańca tego miasta, do jakiego doszło 27 lutego br. Wówczas to trzej zamaskowani mężczyźni obezwładnili wchodzącego do swojego mieszkania 18-latka, używając broni palnej, noża i miotacza gazu.

Policjanci z Mysłowic zatrzymali sprawców napadu na mieszkańca tego miasta, do jakiego doszło 27 lutego br. Wówczas to trzej zamaskowani mężczyźni obezwładnili wchodzącego do swojego mieszkania 18-latka, używając broni palnej, noża i miotacza gazu. Przestępcy pobili poszkodowanego a następnie skradli z jego mieszkania sprzęt rtv, telefon komórkowy, pieniądze, dokumenty i biżuterię o łącznej wartości 5.000 złotych. Właściciel mieszkania w wyniku napaści doznał złamania nosa oraz ogólnych obrażeń ciała. Sprawcy wyzywali go od kapusiów i konfidentów, gdyż zarzucali mu, że zadenuncjował na policji swoich kolegów. Jednocześnie zagrozili mu, że w przypadku powiadomienia organów ścigania, zabiją jego matkę. Policjantom wystarczyła niespełna doba na schwytanie całej trójki i pasera, któremu sprzedali łup. Funkcjonariuszom udało się odzyskać praktycznie wszystkie skradzione przedmioty. Policyjni nurkowie odnaleźli także na dnie jeziora Dziećkowickiego użyty podczas napadu pistolet. Mężczyźni przyznali się do popełnienia rozboju, za co może im grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani.

Jak już wcześniej wspomniano, motywem działania podejrzanych była zemsta. Jeden z członków szajki zarzucił poszkodowanemu, że w trakcie prowadzonej przez mysłowickich policjantów sprawy, dotyczącej handlu narkotykami, przyznał się, iż kupował od niego środki odurzające. Wówczas to funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej zatrzymali 7 osób w wieku od 17 do 18 lat i zabezpieczyli 600 działek dilerskich amfetaminy, ponad 1700 gramów marihuany i kilka tabletek ekstazy. Policjanci ustalili ponadto, że podejrzani wprowadzili do obrotu znaczne ilości narkotyków tj. blisko 2 kilogramy amfetaminy i kilogram marihuany. Trzem osobom przedstawiono zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości śrdków odurzajacych, a pozostałym czterem posiadanie narkotyków. Podczas przeszukań mieszkań podejrzanych zabezpieczono sprzęt rtv, telefony komórkowe oraz samochody o łącznej wartości ponad 36.000 złotych. W sprawie tymczasowo aresztowano dwóch podejrzanych, a wobec dwóch kolejnych osób zastosowano dozór policyjny, poręczenia majątkowe i zakaz opuszcenia kraju.

Powrót na górę strony