Wiadomości

"Przedsiębiorczy" małżonkowie

Data publikacji 06.03.2007

Policjanci z Sekcji Kryminalnej zatrzymali " przedsiębiorczych" małżonków oraz ich kolegę, którzy zajmowali się paserstwem. W sobotę, około godziny 22.00, policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę oraz jego 25-letnią żonę, którzy na terenie...

Policjanci z Sekcji Kryminalnej zatrzymali " przedsiębiorczych" małżonków oraz ich kolegę, którzy zajmowali się paserstwem.

W sobotę, około godziny 22.00, policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę oraz jego 25-letnią żonę, którzy na terenie swojej posesji w Blachowni zajmowali się rozbiórką skradzionych pojazdów. W trakcie policyjnych czynności ujawniono skradziony kilka dni temu w Częstochowie samochód marki Seat Leon. Ponadto ujawniono części samochodowe z różnych pojazdów. Ustalono, iż pochodzą one ze skradzionych na Śląsku pojazdów: forda focusa skradzionego 18 grudnia ur. w Wodzisławiu Śląskim oraz vw passata, skradzionego 22 stycznia br. w Tarnowskich Górach.

Posesja " przedsiębiorczych " małżonków była dziuplą, do której przywożone były skradzione pojazdy. W procederze rozbiórki oprócz pary uczestniczył jej 30-letni, również zatrzymany przez policję kolega. Części z rozbiórki samochodów były oddawane " zlecającym" ją złodziejom, którzy za usługę przekazywali im określoną kwotę pieniędzy.

Czestochowscy policjanci sprawdzają czy małżonkowie nie dopuścili się innych przestępstw. Trwają dalsze czynności w tej sprawie.

Powrót na górę strony