Bezpieczne wakacje w Orzeszu
Wraz z początkiem wakacji mundurowi mikołowskiej komendy rozpoczęli spotkania edukacyjne z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Policjanci zwracają uwagę na zagrożenia, które mogą pojawić się na placach zabaw, podczas codziennych spacerów czy przebywania nad zbiornikami wodnymi. Podczas zajęć profilaktycznych przypominają również o szacunku do zwierząt i otaczającej nas przyrody.
Wakacje to dla policjantów czas na profilaktyczne działania. Tematów do omówienia nigdy nie brakuje, tak samo, jak pomysłów naszych pociech na ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu. Dla mundurowych liczy się, by młodzi ludzie wiedzieli jakie zagrożenia czyhają na nich w czasie letniego wypoczynku i jak zachować się, by unikać niepożądanych sytuacji.
W piątek policjant z mikołowskiej komendy wybrał się na spotkanie z dziećmi do "Ale Ranczo" w Orzeszu, gdzie w otoczeniu przyrody i zwierząt opowiedział o zasadach, które należy stosować w czasie różnego rodzaju letniej aktywności. Policjant zachęcał dzieci do zachowania szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez oznakowane przejścia dla pieszych, jazdy na rowerze, rolkach i hulajnodze. Omówił, między innymi, zasady korzystania z numeru alarmowego 112 oraz przekazał słuchaczom kilka ważnych porad jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Z racji miejsca, w którym odbyło się spotkanie, funkcjonariusz wyjaśnił czym jest ochrona środowiska i dlaczego tak ważny wydaje się szacunek do zwierząt. Policjant poinformował również, jak zachować się w przypadku napotkania np. na spacerze, dzikiego zwierzęcia.
Podczas prelekcji okazało się, że młode osoby wiedzą już naprawdę wiele, jednak z ogromnym zainteresowaniem słuchały kolejnych dobrych rad i zadawały policjantowi pytania. Na koniec można było usiąść za kierownicą prawdziwego radiowozu.
Jeśli posiadasz informacje o nieludzkim traktowaniu zwierząt, poprzez m.in. ich torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie w niewłaściwych warunkach oraz oferowaniu do sprzedaży lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem to skontaktuj się z nami telefonicznie 47 85 582 00, lub za pośrednictwem poczty e-mail: pe@mikolow.ka.policja.gov.pl. Więcej: Zielona strefa.