Wiadomości

Kampania społeczna „Wybieram marzenia, nie uzależnienia!”

Data publikacji 01.11.2025

Bieruńscy policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili akcję, której celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zatrzymywani do kontroli kierowcy, za przepisową jazdę otrzymywali przydatne profilaktyczne gadżety, zakupione przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmie Śląskim

Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmie Śląskim zorganizowała kampanię społeczną mającą na celu podniesienie świadomości kierowców i poprawę bezpieczeństwa na drogach.

W ramach akcji przygotowano pakiety materiałów edukacyjnych – wśród nich znalazły się długopisy, zawieszki zapachowe oraz broszury informacyjne z hasłami: „Powrót bez promila”, „Jazda bez kaca”, „Alkohol za kółkiem”, „Nie prowadzę po alkoholu”, „Smartfon za kierownicą”.

Materiały byly wręczane kierowcom podczas kontroli drogowych w czasie, których bieruńscy mundurowi przypominali o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.

Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabronione. 

 Wybierajmy mądrze — Wybierajmy marzenia, nie uzależnienia!

  • Na zdjęciu widzimy policjanta w czasie kontroli drogowej
  • Na zdjęciu widzimy zakupione gadżety oraz radiowóz
  • Na zdjęciu widzimy policjanta w czasie kontroli drogowej
  • Na zdjęciu widzimy policjanta w czasie kontroli drogowej
  • Na zdjęciu widzimy policjanta w czasie kontroli drogowej
  • Na zdjęciu widzimy policjanta w czasie kontroli drogowej
Powrót na górę strony