Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników XVIII Żorskiego Biegu Ulicznego
Wczoraj w Żorach odbyła się już 18. edycja Żorskiego Biegu Ulicznego, która przyciągnęła setki biegaczy i mieszkańców miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników oraz płynnością ruchu drogowego czuwali żorscy policjanci. Dzięki ich zaangażowaniu oraz dobrej współpracy z organizatorami bieg przebiegł spokojnie i bez żadnych incydentów.
W niedzielę, 12 października, na ulicach Żor odbył się XVIII Żorski Bieg Uliczny – największe wydarzenie biegowe w mieście, które tradycyjnie zgromadziło miłośników aktywności fizycznej z całego regionu. W rywalizacji wzięli udział zarówno doświadczeni biegacze, jak i amatorzy, uczestniczący w „Biegu po Zdrowie”.
Nad bezpieczeństwem uczestników oraz osób kibicujących czuwali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Żorach. Mundurowi zabezpieczali trasę biegu, koordynowali ruch drogowy na czas wyłączenia ulic oraz dbali o porządek publiczny. Radiowóz policyjny tradycyjnie otwierał kolumnę biegaczy, a kolejny pojazd zabezpieczał koniec trasy.
Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i współpracy z organizatorami oraz służbami porządkowymi XVIII Żorski Bieg Uliczny przebiegł bez zakłóceń. Uczestnicy mogli w pełni skupić się na sportowej rywalizacji, a mieszkańcy bezpiecznie korzystali z licznych atrakcji towarzyszących imprezie.
Żorscy policjanci dziękują wszystkim służbom, wolontariuszom oraz mieszkańcom za współpracę i wyrozumiałość w czasie trwania utrudnień w ruchu drogowym.
Na zakończenie przypominamy o akcji „Świeć przykładem” – zachęcamy pieszych i rowerzystów do używania elementów odblaskowych po zmroku. Nawet niewielki odblask może uratować życie – bądź widoczny, bądź bezpieczny!