Policjanci pomagają w usuwaniu skutków załamania pogody
Świętochłowiccy policjanci wspólnie ze Strażą Pożarną podjęli wczoraj interwencję na ulicy Licealnej, gdzie na zaparkowany samochód przewróciło się drzewo. W feralnym momencie na szczęście nikt nie przebywał w pojeździe i całe zdarzenie ograniczyło się jedynie na szkodach materialnych.
Podejmujący interwencję mundurowi zastali zaparkowanego na jednym z osiedlowych parkingów osobowego forda, na którego na skutek silnego wiatru przewróciło się drzewo. Stróże prawa wspólnie ze Strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach usunęli z pojazdu przewrócone drzewo oraz dokonali zabezpieczenia miejsca.
W myśl hasła „Pomagamy i chronimy” Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach pozostają w pełnej gotowości do reagowania na skutki niekorzystnych warunków pogodowych. Mundurowi przypominają również o zachowaniu ostrożności – szczególnie w czasie silnych wiatrów i gwałtownych opadów. Wybierając miejsca parkingowe, warto unikać miejsc w pobliżu drzew oraz konstrukcji które mogą stanowić zagrożenie.