Zderzenie osobówki z jednośladem - nie żyje motocyklista
Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali wczoraj czynności na miejscu wypadku drogowego, w którym zderzył się samochód osobowy z motocyklem. Niestety śmierć na miejscu poniósł kierujący jednośladem. Teraz śledczy ustalają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Aby nie dochodziło do podobnych tragedii, apelujemy o rozsądek na drodze.
Wczoraj po godzinie 16.30 dyżurny z tarnogórskiej komendy odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na DW907 pomiędzy Tworogiem, a Bruśkiem. Na miejscu zdarzenia zjawili się policjanci z drogówki, którzy wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki suzuki, 80-letni mieszkaniec Koszęcina w trakcie wyprzedzania samochodu ciężarowego, zderzył się czołowo z motocyklem marki yamaha, którym podróżował 18-latek z województwa opolskiego. Niestety kierujący jednośladem poniósł śmierć na miejscu.
Na miejscu zjawił się prokurator, który nadzorował policyjne czynności, a także zlecił przeprowadzenie sekcji zwłok mężczyzny, której wyniki i zebrany materiał dowodowy pozwolą śledczym ustalić okoliczności tego tragicznego zdarzenia.
Apelujemy o zdrowy rozsądek i zachowanie szczególnej ostrożności przy manewrowaniu swoimi pojazdami. Nadmierna prędkość, zła ocena warunków atmosferycznych i sytuacji na drodze, często prowadzą do groźnych zdarzeń. Wspólnie zadbajmy, aby na drogach było bezpiecznie.