Wiadomości

„Świetliści Cykliści”- prezent dla rowerzystów w ramach kontroli drogowej

Data publikacji 09.07.2024

Dzisiaj w Ustroniu miała miejsce kolejna odsłona akcji „Świetliści Cykliści”, organizowana wspólnie z Caritasem oraz Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach. Działania, które są prowadzone przez policjantów, mają jeden, zasadniczy cel- poprawę bezpieczeństwa wśród rowerzystów. W trakcie działań cykliści, po rozmowie z policjantami na temat bezpieczeństwa, otrzymywali prezenty – lampki rowerowe. Łącznie w ramach akcji rowerzyści otrzymali już ponad 1500 sztuk oświetlenia jednośladu.

„Świetliści Cykliści” to hasło akcji, która kierowana jest w szczególności do rowerzystów. Po co ? Po to, by zwiększyć świadomość i bezpieczeństwo użytkowników rowerów. Pod takim właśnie hasłem odbyła się dzisiaj w Ustroniu akcja policjantów skierowana do rowerzystów, w której aktywnie działali policjanci z cieszyńskiej drogówki wspierani przez mundurowych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W czasie działań mundurowi z drogówki rozdawali użytkownikom jednośladów lampki rowerowe. Policjanci po rozmowie profilaktycznej z rowerzystami, oczywiście związanej z bezpieczeństwem każdego kierującego jednośladem, podkreślali, że każdy oświetlony uczestnik ruchu drogowego jest bezpieczniejszy. W ten sposób zachęcali do zadbania o bezpieczeństwo każdego, kogo kontrolowali.

Dzisiejsza akcja to kolejny etap zachęcania do bezpiecznego zachowania na drodze i walki o poprawę bezpieczeństwa rowerzystów. Oprócz dzisiejszej odsłony, przedstawiciele Caritasu wraz z policjantami wręczali lampki rowerowe w Żywcu i Bielsku-Białej. Akcja „Świetliści Cykliści” będzie kontynuowana, zatem warto śledzić informacje i spotkać się z policjantami w terenie.

Pamiętajmy!

Na najpoważniejsze skutki zdarzeń drogowych narażeni są właśnie niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, stanowiący dużą grupę użytkowników dróg, w tym rowerzyści. Przestrzeganie przepisów, koncentracja, obserwacja drogi i bycie widocznym - to czynniki, które istotnie wpływają na bezpieczeństwo rowerzystów!

 plakat akcji

 

  • policjant kontroluje rowerzystę, wręcza mu lampki rowerowe, dzień ,słonecznie
  • policjant kontroluje rowerzystę, wręcza mu lampki rowerowe, dzień ,słonecznie
  • policjant kontroluje rowerzystę, wręcza mu lampki rowerowe, dzień ,słonecznie
Powrót na górę strony