Wiadomości

Zatrzymany kierujący z narkotykami i po nich na sądowym zakazie

Data publikacji 09.07.2024

Policjanci będzińskiej drogówki zatrzymali 22-letniego kierowcę, który prowadził samochód pod wpływem środków odurzających oraz posiadał przy sobie narkotyki. Jak gdy tego było mało, młody mężczyzna wsiadł za kierownicę, pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za jego nieodpowiedzialne zachowanie grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z będzińskiej drogówki podczas nocnej zatrzymali do kontroli na ulicy 11 Listopada toyotę. Od samego początku, gdy policjanci podeszli do kierującego, ten zachowywał się bardzo nerwowo. Po badaniu alkomatem okazało się, że 22-latek jest trzeźwy. Następnie policjanci przebadali mężczyznę narkotesterem, który wskazał, że jest on pod wpływem środków odurzających, co ostatecznie potwierdzą wykonane badania toksykologiczne. 

Policjanci znaleźli u kierującego także marihuanę oraz amfetaminę, z których można przygotować ponad 30 działek dilerskich. Sprawdzenie w policyjnych systemach informatycznych wykazało, że to nie koniec problemów kierowcy. Okazało się, że posiada on aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej.

Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Grozi mu teraz kara nawet 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony