Wiadomości

Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanych

Data publikacji 09.07.2024

Każdego dnia policjanci podążają tropem osób poszukiwanych. Ustaleniami, gdzie mogą ukrywać się poszukiwani, zajmują się nie tylko policjanci z komórek wyspecjalizowanych w poszukiwaniach, ale każdy stróż prawa będący w służbie. Tylko wczoraj siemianowiccy dzielnicowi zatrzymali trzy osoby, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości.

Skazani prawomocnym wyrokiem sądu nie zawsze prosto z rozprawy trafiają do więzienia. Skazany otrzymuje termin, w jakim ma się stawić do zakładu karnego, gdzie odbędzie wyrok. Niestety część z nich o tym "zapomina". Pamiętają o nich jednak sądy, które powiadamiają o wszystkim policjantów. 

Osoby takie trafiają do policyjnych baz, aby podczas legitymowania każdy mundurowy wiedział, że mają do czynienia z poszukiwanymi. Część z poszukiwanych, po spotkaniu z policjantami, trafia za mury więzienia, a niektórzy mają możliwość uiszczenia grzywny. Od innych policjanci pobierają oświadczenia o miejscu przebywania. Jest to niezbędne do wykonywania czynności procesowych, od których się poszukiwani uchylali.

Wczoraj, podczas swojej służby, dzielnicowi zatrzymali trzy poszukiwane osoby. Byli to mieszkańcy Siemianowic Śląskich w wieku 47, 30 i 25 lat. Dwaj starsi trafili do policyjnego aresztu, skąd zostaną przekonwojowani do zakładów karnych. Najmłodszy, poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu, podał , gdzie będzie aktualnie przebywał, aby przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości nie mieli już z tym kłopotu.

Powrót na górę strony